Menu
El Jarek / COPE

Casillas i Xavi przyczynili się do zwolnienia Lopeteguiego?

Najnowsze informacje radia <i>COPE</i> w sprawie trenera

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

We wtorek 12 czerwca przed godziną 17 oficjalnie ogłoszono dojście do porozumienia między Julenem Lopeteguim a Realem Madryt. Kilkanaście minut wcześniej Luis Rubiales, prezes federacji, przez telefon gratulował Hiszpanowi i poprosił go o wspólną konferencję prasową następnego dnia w ośrodku reprezentacji w Krasnodarze. Działacz przebywał w tamtym momencie w Moskwie na Kongresie FIFA. Do bazy Hiszpanii przyleciał przed północą i gdy po hotelem złapali go wtedy dziennikarze radiowi, było u niego widać duże zdenerwowanie. Ostatecznie przed południem działacz zakomunikował, że zwalnia selekcjonera. Co działo się we wtorek wieczorem i w nocy z wtorku na środę? Radio COPE podało najnowsze rewelacje w tej sprawie.

Okazuje się, że gdy Rubiales dowiedział się od Florentino Péreza, że po mundialu straci selekcjonera, był w Moskwie na obiedzie z Xavim Hernándezem, Ikerem Casillasem i dziennikarzem, którego nazwiska nie podano. Rozgłośnia podkreśla, że stosunki pierwszej dwójki z Lopeteguim nie są najlepsze. Xavi obraził się na trenera, gdy ten przed mundialem kazał federacji wyczyścić hotel RFEF w Las Rozas ze wszystkich gości i udostępnić go jedynie kadrze oraz jej pracownikom. W tamtym czasie trwał kurs trenerski dla emerytowanych zawodników, a były pomocnik Barcelony przyleciał na niego z Kataru i korzystał z opcji mieszkania w hotelu organizacji. Zalecenie szkoleniowca, który nie zrobił dla nikogo wyjątku, miało go mocno zdenerwować. Z kolei Casillas przestał być powoływany do reprezentacji od czasu mianowania Lopeteguiego jej selekcjonerem. COPE niebezpośrednio wskazuje na legendy hiszpańskiej piłki jako osoby, dzięki którym urodził się pomysł zwolnienia trenera ekipy narodowej na dzień przed rozpoczęciem turnieju w Rosji. Przypomnijmy, że wcześniej podawano, że Rubiales w trakcie tych kilkunastu godzin od oficjalnego ogłoszenia do zwolnienia rozmawiał również z wieloma dziennikarzami oraz kontaktował się z Barceloną czy Atlético.

Co więcej, rozgłośnia twierdzi, że środowy poranek wyglądał trochę inaczej niż o nim opowiadano. Rubiales nie odbył żadnego spotkania z zawodnikami, by przedyskutować sytuację szkoleniowca. W środę rano jedynie zebrał ekipę i poinformował, że zwolni selekcjonera. Ten miał nawet wejść w środku tego spotkania, ale został wyproszony. Gdy Rubiales skończył, udał się na konferencję prasową, gdzie ogłosił dziennikarzom swoją decyzję. W tamtym czasie Lopetegui przedstawiał graczom swoją wersję i gdy ci chcieli wszystko zablokować i porozmawiać z prezesem, ten miał poprosić ich o zostawienie tego tematu i skupienie się na turnieju. Lucas potwierdził tydzień temu, że właśnie takie było ostatnie przesłanie Lopeteguiego dla kadry.

W COPE dodano także, że 2-milionowa klauzula, z jakiej skorzystać miał Real Madryt, by pozyskać trenera po mundialu, została zapisana w umowie przez byłego tymczasowego prezesa Juana Luisa Larreę. Rubiales po wygraniu wyborów w maju podpisał z Lopeteguim nowy kontrakt, ale nie zmienił zapisu o warunkach odejścia szkoleniowca. Poinformowano również, że w drużynie i federacji uznaje się, że Fernando Hierro mógł zrobić dużo więcej, by zatrzymać zwolnienie selekcjonera. Po wszystkim jednak właśnie sam dyrektor sportowy przejął tę posadę i na razie doprowadził ekipę do 1/8 finału.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!