Real Madryt i Santos potwierdziły wczoraj, że Rodrygo Goes w lipcu 2019 roku przeniesie się do stolicy Hiszpanii. Brazylijczyk nie mógł stawić się w Madrycie, więc przedstawiciele klubu musieli wybrać się do niego. 17-latek ma już za sobą pierwsze zdjęcie z koszulką nowego pracodawcy w rękach.
Na zdjęciu możemy zaobserwować głównego bohatera oraz członków jego rodziny. Po jego prawej stronie stoi za to Juni Calafat. To postać, która okazała się być nieoceniona przy pertraktacjach między oboma klubami i agentami zawodnika. Calafat to szef departamentu międzynarodowego Realu i główny odpowiedzialny za analizę potencjalnych wzmocnień, szczególnie na brazylijskim rynku. To właśnie za jego sprawą udało się domknąć transfer, który ogłoszono oficjalnie kilkanaście godzin temu.
Umowa została zamknięta w kwocie 45 milionów euro, z których 80% trafi bezpośrednio do Santosu, a 20% do zawodnika i jego agentów. 20 milionów euro zostanie przelane od razu, natomiast pozostała kwota zostanie spłacona w ratach. Napastnik spędzi kolejny rok w Brazylii i do Madrytu przeniesie się dopiero latem 2019. Królewscy wciąż poszukują nowego Neymara i wydali już w tym celu 90 milionów euro, ponieważ wcześniej pozyskali jeszcze Viníciusa, który rozpocznie najbliższy okres przygotowawczy razem z Los Blancos.
Rodrygo pozuje już z koszulką Realu
Wręczył mu ją Juni Calafat
REKLAMA
Komentarze (9)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się