Menu
/ elbernabeu.elespanol.com

Camacho: Zaskoczyła mnie decyzja Zidane’a

Wypowiedzi Hiszpana

Były trener między innymi Realu Madryt wziął udział w programie El Larguero w radiu Cadena SER. Powiedział, że odejście Zidane’a było dla niego zaskakującą informacją, ale zapewnił, że klub z pewnością ma odpowiednie możliwości, by znaleźć dobrego następcę.

– Zaskoczyła mnie decyzja Zidane’a, szczególnie że podjął ją po zdobyciu Ligi Mistrzów. Wcześniej nie było żadnego ruchu, przez który można by było przewidzieć, że to się stanie.

– Zidane powiedział, że dalsze wygrywanie będzie go dużo kosztować. Ja miałem inną kadrę i oczywiście mnie również ściągali, żeby wygrywać, ale niestety to się nie udało, a kiedy zobaczyłem tę sytuację, odszedłem. Zidane ma za sobą trzy wygrane Ligi Mistrzów z rzędu, miał w kadrze zawodników z szansami na zwycięstwo na mundialu i zdobycie Złotej Piłki. Musiał ocenić wszystkie te czynniki.

– On widział, że drużyna potrzebuje innej motywacji. Kiedy trenerzy kończą trzyletni cykl, potrzebują czegoś nowego. Zidane wszedł do zespołu w trakcie sezonu. Potrafił stworzyć drużynę, która miała zdobywcę Złotej Piłki i wielu nominowanych do tej nagrody. Ja również miałem Złote Piłki w kadrze, ale były one zdobywane w innych klubach, nie w Realu Madryt.

– Piłkarze i całe otoczenie bardzo dobrze się znają. Złość po przegraniu spotkania jest nieco inna, widać to każdego dnia. Zidane musiał ocenić te wszystkie rzeczy i zdecydował, że teraz jest najlepszy moment. Myślę, że cykl trenerów nie trwa więcej niż cztery czy pięć lat. Z czasem szkoleniowiec traci siłę.

– Mnie też prezes starał się przekonać, żebym nie odchodził. Walczył o mnie i do końca zachowywał się bardzo dobrze.

– Pochettino również był piłkarzem. Ja go sprowadziłem z Argentyny. Bardzo mu się podoba futbol, jest przygotowany. Dla mnie jest idealnym kandydatem, ale na dzisiaj to tylko spekulacje. Trener, który przyjdzie do Realu Madryt, będzie miał wielką drużynę i wspaniałe otoczenie. Będzie musiał też pracować na maksimum.

– Rozpoczęły się wakacje i będzie czas na rozważenie wszystkich opcji. Piłkarz zawsze czuje się bardziej komfortowo z trenerem, który potrafi wygrywać. Odpowiednia filozofia i dialog są bardzo ważne, ale drużyna potrzebuje osoby, który da jej impuls.

– Klub ma odpowiednie informacje, żeby znaleźć pasującego trenera. Nieważne, czy będzie stąd czy z innego kraju. Ten aspekt nie będzie miał znaczenia.

– Cristiano czy Neymar? Jeśli mógłbym mieć obu… W tym momencie Cristiano jest najlepszy, a za Neymara trzeba wyłożyć ogromne pieniądze.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.