/ Leszczu, Mateo

Dwie bramki Viníciusa i asysta Jamesa [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

W tym tygodniu większość zawodników wypożyczonych czy sprzedanych z Realu Madryt w ostatnim okienku transferowym występowało w barwach swoich drużyn. Najlepiej zaprezentował się Vinícius, autor dwóch bramek dla Flamengo. Poza tym warto zwrócić uwagę na powrót Mario Hermoso do łask szkoleniowca Papużek.

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Wybiegł w podstawowym składzie w ligowym starciu z Portimonense i pozostał na murawie do 68. minuty. Został zmieniony, ponieważ trener chciał bardziej ofensywnie ustawić zespół i powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie się to udało i Sporting wygrał 2:1. Fábio rozegrał przeciętne spotkanie. Rzadko podłączał się do ataku, ponieważ miał sporo pracy w obronie. Dwukrotnie stracił piłkę, jednak bez poważnych konsekwencji. Miewał już wiele lepszych występów w tym sezonie.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Dépor podejmowało Barcelonę, której do mistrzostwa brakowało punktu w starciu z Galisyjczykami. Choć niewątpliwie wykazali się oni wolą walki i 0:2 wyprowadzili wynik na 2:2, to jednak ostatecznie przegrali 2:4, „przypieczętowując” swój spadek. Federico Valverde całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, a jego przygoda z klubem z Galicji dobiega powoli końca.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
W ubiegłą środę Kolumbijczyk po raz pierwszy mógł zmierzyć się z klubem, z którego odszedł zeszłego lata. Zanotował bardzo udane spotkanie. Zaliczył asystę przy trafieniu Kimmicha, zanotował cztery podania kluczowe. Był jednym z najaktywniejszych piłkarzy Bawarczyków i zebrał całkiem dobre oceny, choć Bayern przegrał 1:2. W potyczce ligowej z Eintrachtem Frankfurt nie zagrał choćby przez minutę, ponieważ był jednym z tych, któych Heynckes wolał oszczędzić na rewanżową potyczkę z Los Blancos. Jego koledzy poradzili sobie u siebie i wygrali aż 4:1.
Ocena Kickera: 2,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,3/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
W piątek jego Cruzeiro grało w kolejnej rundzie kwalifikacyjnej do Copa Libertadores z Universidad de Chile i wygrało aż 7:0. Lucas spędził na boisku pełne 90 minut i błyszczał organizacją gry w środku pola, posyłając coraz to lepsze podania do swoich kolegów. Być może oznacza to odmianę jego losu w Brazylii?

Następnie jednak przyszedł czas na starcie w Série A z Internacionalem i Lucas całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Zakończyło się ono bezbramkowym remisem i po raz kolejny pokazało, że trener Cruzeiro nie ma do byłego zawodnika Królewskich zaufania.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
W dalszym ciągu czeka na szansę od Christiana Streicha. Freiburg nareszcie zgarnął komplet punktów i pokonał Köln 3:2. Dzięki temu powiększył przewagę nad 16. miejscem (baraż o utrzymanie) do trzech oczek. Do końca sezonu ligowego pozostały dwie kolejki.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg złamał jedną z kości śródstopia i dla niego sezon już się zakończył. Heerenveen przegrało na wyjeździe z Bredą 0:3.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce w spotkaniu z Santa Fe w Copa Libertadores. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Vinícius opuścił murawę w 83. minucie. Jak zwykle był bardzo aktywny na boisku, ale nie zdołał pomóc drużynie w zdobyciu gola. Cała ofensywa Flamengo spisała się przeciętnie, oddając zaledwie jeden celny strzał. Vinícius zapisał na koncie jedno uderzenie, lecz zdołał je zablokować obrońca rywali.

O niebo lepiej było w ligowym pojedynku z Cearą. Vinícius rozegrał w nim pełne 90 minut i znacznie przyczynił się do zdobycia trzech punktów. W pierwszej połowie wyprowadził Flamengo na prowadzenie. Po zmianie stron dalej błyszczał na murawie. Najpierw jeszcze jego strzał obronił golkiper rywali, ale w 53. minucie Vinícius ponownie mógł świętować strzelenie gola. Ostatecznie Flamengo wygrało 3:0 i objęło prowadzenie w Série A.
Ocena WhoScored: 8,7/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Los Azulones w niesamowicie ważnym meczu w kontekście walki o europejskie puchary podejmowali Gironę. Zakończył się on jednak remisem 1:1, który tak naprawdę nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Álvaro całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Álvaro Morata (Chelsea)
The Blues wygrali w weekend na wyjeździe ze Swansea 1:0, ale Hiszpan nie może być zadowolony ze swojej sytuacji. Pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie i w tak krótkim czasie nie miał większych szans na zrobienie różnicy.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Danilo (Manchester City)
Brazylijczyk rozegrał w weekend nieco ponad 30 minut w starciu z West Hamem. Wystąpił na prawej stronie obrony, na której zmienił Kyle'a Walkera. Zanotował przeciętne spotkanie. Niczym się nie wyróżnił i w niczym nie zawinił. Warto jednak zwrócić uwagę na świetną statystykę celnych podań – 27 celnych na 27 prób.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Diego Llorente (Real Sociedad)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie Txuri-Urdin na derbowe starcie z Athletikiem Bilbao. Spędził na murawie pełne 90 minut i zaprezentował się bardzo dobrze, a jego ekipa wygrała 3:1. Diego świetnie wyprowadzał piłkę i nie popełniał błędów w obronie, a za straconą bramkę nie można akurat jego obwiniać.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena Marki: 1/3

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Hiszpan nie znalazł się w kadrze ekipy z Mendizorroza na domowe spotkanie z Atlético Madryt, czego z pewnością bardzo żałuje, bo mógł to być dla niego ważny mecz ze względów ambicjonalnych. Z trybun jednak oglądał, jak jego koledzy po całkiem emocjonującym meczu przegrywają z podopiecznymi Cholo 0:1, po bramce Kévina Gameiro z rzutu karnego.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Po urazie barku napastnik wrócił do kadry meczowej, ale spotkanie z Nantes rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 75. minucie, gdy jego drużyna prowadziła już 2:0. Był przy piłce zaledwie trzy razy. Oddał niecelny strzał i zanotował dwa celne podania. Po jego wejściu rezultat nie zmienił się do ostatniej minuty.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Zmiana trenera przywróciła nieco Hiszpana do łask i w spotkaniu z Las Palmas wyszedł w pierwszym składzie. Nie popisał się przy straconym golu i można mieć do niego w pewnym stopniu pretensje, bo to od niego zaczęła się akcja Kanaryjczyków. Ostatecznie jednak remis 1:1 sprawia wrażenie, że Papużki raczej zawiodły.
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 0/3

Pepe (Beşiktaş)
Pojawił się w podstawowym składzie w meczu na szczycie z Galatasarayem. Niestety, wydarzenia potoczyły się fatalnie dla obrońcy i dla Beşiktaşu. Portugalczyk wytrwał na murawie do 61. minuty, a później musiał ją opuścić, ponieważ doznał kontuzji, przez którą prawdopodobnie sezon się dla niego zakończył. W dodatku Beşiktaş przegrał 0:2 i znacznie zmniejszył swoje szanse na zdobycie mistrzostwa.
Ocena WhoScored: 6,8/10