REKLAMA
REKLAMA

Cüneyt Çakır na rewanż z Bayernem

Turek poprowadzi wtorkowy mecz
REKLAMA
REKLAMA

Cüneyt Çakır poprowadzi rewanżowy mecz Realu Madryt z Bayernem Monachium. Turek został sędzią międzynarodowym w 2006 roku, a w grupie UEFA Elite jest od 2010 roku. 41-latek może pochwalić się dużym doświadczeniem. Był rozjemcą między innymi w finałowym starciu Ligi Mistrzów między Barceloną a Juventusem czy też w półfinałowej potyczce na mistrzostwach świata. Ostatnio mogliśmy oglądać go w ćwierćfinale z Juventusem w Turynie.

Spotkania z udziałem Królewskich Çakır prowadził dziewięciokrotnie. Po raz ostatni Los Blancos spotkali się z nim w Turynie 3 kwietnia tego roku. Wygrali z Juventusem 3:0 po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo i jednej Marcelo. Wtedy zaliczył dość udany występ, a jedną z najważniejszych decyzji było wyrzucenie z boiska Paulo Dybali. Wcześniej prowadził między innymi spotkania półfinałowe z Atlético (1:2), Manchesterem City (0:0) czy z Tottenhamem na Wembley (1:3). Wiele kontrowersji wzbudziła natomiast jego postawa na Old Trafford w 2013 roku, gdy Królewscy wyeliminowali Manchester United, a Çakır pokazał czerwoną kartkę Naniemu.

Bayern spotkał się z tureckim sędzią pięć razy i wygrał czerokrotnie. Po raz ostatni Çakır prowadził mecz z udziałem Bawarczyków w grudniu ubiegłego roku, gdy w Monachium gospodarze mierzyli się z Paris Saint-Germain. W maju 2016 roku był rozjemcą w półfinałowej potyczce Bayernu z Atlético i podyktował wtedy dwa rzuty karne – po jednej dla każdej z drużyn. Co ciekawe, ani Thomas Müller, ani Fernando Torres nie potrafili zamienić jedenastki na bramkę.

We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie Çakır prowadził 27 spotkań. Pokazał w nich 118 żółtych kartek (średnio 4,37 na mecz), 9 czerwonych (0,33) i podyktował dziewięć rzutów karnych (0,33). Turek jest na liście sędziów, którzy udadzą się na najbliższe Mistrzostwa Świata.

We wtorek na liniach Turkowi pomogą jego rodacy Bahattin Duran i Tarik Ongun, a rolę czwartego sędziego pełnić będzie Mustafa Eyisoy. Przy bramkach Çakır będzie mógł natomiast liczyć na wsparcie Hüseyina Göçka i Barışa Şimşka.

Ostatnie aktualności

Kapitan Bale

Wczoraj Walijczyk po raz pierwszy nałożył kapitańską opaskę

16
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

REKLAMA