Menu
/ realmadrid.com

Becks: Jestem w najlepszym momencie kariery

Wywiad z Davidem Beckhamem

Spędziłeś ostatnie dni z Owenem w narodowej reprezentacji Anglii. Czy po tym, co się ostatnio o nim mówiło, myślisz, że zostanie w Realu Madryt?
Nie wiem. Wiem tylko, że Owen chce kontynuować grę w Realu Madryt. Pewne jest, że ma za sobą świetny sezon, w którym strzelił mnóstwo ważnych dla drużyny bramek. Michael posiada zdolność strzelania goli, jeśli ma ku temu okazję. Jest bardzo dobry.

Figo i Guti narzekali na sytuację w drużynie. Zrozumiesz ich decyzję, jeśli zdecydują się nie kontynuować gry w Realu w przyszłym sezonie?
Rozumiem ich. Jeśli nie grasz regularnie, to normalne, że nie jesteś szczęśliwy. Możliwe jest więc, że Figo i Guti mogą być nieszczęśliwi w Madrycie i rozumiem ich aktualną sytuacją w drużynie.

Pavon powiedział, że Real Madryt nie może kontynuować takiego stylu gry, mimo dobrych wyników. Uważasz, że Real musi udoskonalić swój futbol w przyszłym sezonie?
Tak, oczywiście. Real Madryt w tym sezonie nie wygrał niczego, nie mamy żadnego tytułu. Dlatego musimy polepszyć swoją grę w La Liga i w Lidze Mistrzów.

Luxemburgo jest przekonany, że zdobędziecie potrójną koronę: ligę, Puchar Europy i Copa del Rey. Czy Beckham również o tym marzy?
Tak, oczywiście. W przyszłym sezonie chcę wygrać wszystkie możliwe tytuły. Powinniśmy już zdobyć takowy wcześniej.

Luxemburgo i Eriksson bardzo cię chwalą. Czy jesteś teraz w najlepszej formie?
Myślę, że jestem w najlepszym momencie mojej kariery. Podjąłem decyzję, by grać w Realu Madryt przez dłuższy okres czasu. Luxemburgo mi ufa i to dzięki niemu uwierzyłem, że mogę grać dobrą piłkę. Fakt, że trener w ciebie wierzy, widać później po stylu gry.

Koniec sezonu przyniósł dobre wieści. Twój przyjaciel Diego Forlan pokonał Eto’o w walce o Pichichi, a także zdobył Złotego Buta.
Forlan pokazał prawdziwe mistrzostwo. Jestem dzięki niemu bardzo szczęśliwy, końcówka jego sezonu była oszałamiająca. Diego opuścił Manchester, bo nie był tam szczęśliwy. Potem przyszedł do Hiszpanii i już w pierwszym sezonie stał się tutaj najlepszym strzelcem ligi. Zasługuje na to po tym wspaniałym dla niego sezonie.

Fani Realu Madryt chcieliby transferu Franka Lamparda. Wyobrażasz go sobie grającego w białej koszulce, u twojego boku?
Frankie to wspaniały piłkarz, ma ogromny talent. Jednak to Chelsea decyduje czy go puści. Jednak, poważnie rzecz biorąc, nie sądzę, żeby dali mu odejść po sezonie jego wspaniałej gry.

Masz 30 lat, a “żywot piłkarzaâ€? jest bardzo krótki. Wyobrażasz sobie życie bez futbolu?
Nie. Moje życie to futbol i teraz myślę tylko o tym, żeby grać, wygrywać trofea i skończyć karierę w Madrycie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!