Menu
El Jarek / MARCA

Giggs: Nie ma obecnie szans na transfer Bale'a do United

Wywiad z nowym selekcjonerem Walii

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Ryan Giggs dwa tygodnie temu został selekcjonerem reprezentacji Walii. Legendarny atakujący Manchesteru United spotkał się z dziennikiem MARCA przed swoim przylotem do Madrytu na mecz Realu z Paris Saint-Germain. Przedstawiamy zapis tego wywiadu.

Jaki jest cel Ryana Giggsa w pracy z reprezentacją Walii?
Znajdowanie się finałowych fazach wielkich turniejów, walka o te awanse, rywalizacja i dawanie z siebie wszystkiego. Sądzę, że zawsze możemy być tego bardzo bliscy, gdy tylko najlepsi zawodnicy będą mogli wspierać naszą kadrę.

Wśród tych najlepszy pozostaje Bale, prawda?
Bez wątpienia. Bale to świetny zawodnik, jeden z najlepszych na świecie, a dla nas, co było widać w ostatnich miesiącach, jest kluczowy. To oczywiste, że najważniejszy jest zespół, ale potrzebujemy w składzie najlepszych, a Bale nim jest.

Jaka powinna być rola Bale'a w nowej Walii?
Gareth to zawodnik rozstrzygający spotkania, jest dla nas decydujący. Był taki dla reprezentacji i tak będzie dalej. Kiedy mógł to pokazywać też w Realu, widać było, że jest kluczowy do wygrywania spotkań.

W Hiszpanii mówi się, że powinien grać w Realu właśnie tak, jak robi to w kadrze.
To kwestia pewności siebie, niczego więcej. To ten sam piłkarz, ale może koledzy bardziej potrzebują go w jednym niż w drugim zespole.

Rozmawiał pan z nim od objęcia stanowiska selekcjonera?
W jakiś tam sposób rozmawialiśmy i przekazałem mu, jak ważny dla mnie jest, chociaż dobrze o tym wiedział.

Bale nigdy nie ukrywał, że Giggs to jeden z jego idoli i stwierdził nawet w swoim czasie, że był pan najlepszym piłkarzem, z jakim grał.
Teraz idolem jest on sam.

Pan na początku kariery też miał sporo problemów fizycznych. Kontuzje sprawiły, że stracił pan mnóstwo meczów.
Rozegrałem ponad 1000 spotkań dla United i reprezentacji. Dokonałem tego, zarządzając sobą i słuchając swojego ciała. To kluczowe, by zawodnik wiedział dokąd może dojść. Na początku kariery miałem problem z mięśniami uda i straciłem ogromną liczbę spotkań w United, ale sobie z tym poradziłem.

Opowiedział pan Bale'owi, jak poradził pan sobie z tymi kłopotami?
Garethowi przekazałem, że musi pozostawać spokojny, a reszta przyjdzie sama. Wiem, że nie jest o to łatwo, ale nie może mieć obsesji. Postaram się przekazać Garethowi moje doświadczenie. Wszyscy chcemy silnej Walii, a z Bale'em ta ekipa jest mocniejsza.

Co Bale przekazał panu na temat Realu Madryt?
Jest szczęśliwy w Realu i chce tam triumfować. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Wie, że trener i klub go szanują. Chce pokazywać kibicom, do czego jest zdolny.

Zna pan doskonale United. W Manchesterze mówi się, że Diabły ruszą po Garetha.
Nie znam tej sytuacji, ale nie sądzę, że Bale ma zamysł odejścia, a Real sprzedaży. Jasne, że byłby to dla niego świetny ruch, ale nie sądzę, że obecnie są na to szanse. Nie odejdzie z Realu Madryt.

Przez długi czas mówiono, że Bale może walczyć z Cristiano i Messim o nagrody indywidualne, o bycie najlepszym na świecie.
Gareth jest zdolny do walki o bycie najlepszym. Jeśli nie będzie mieć problemów, znajdzie się wśród najlepszych graczy, którzy naznaczają swoje epoki. Uważam, że na dzisiaj Messi i Ronaldo są ponad resztą, co pokazują przez ostatnie 10 lat.

Gdzie więc może dojść Gareth?
Uważam, że nie ma limitów. Gra w wielkim klubie i jeśli będzie mógł regularnie występować na murawie, może dojść na sam szczyt.

A z Walią?
Powtórzyć to, co zrobił na ostatnim EURO i doprowadzić także do mundialu, czego mi nie udało się zrobić w roli zawodnika.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!