Menu
/ as.com, SER

Tebas: W mediach wiecie więcej o jego odejściu niż sam Cristiano

Najnowsze wypowiedzi prezesa La Ligi

Javier Tebas wziął wczoraj udział w gali Madryckiej Prasy Sportowej. Prezes La Ligi udzielił kilku wywiadów i wypowiedzi mediom. Przedstawiamy jego najważniejsze słowa z tych rozmów.

– Co z systemem VAR? W następnym sezonie będzie w Hiszpanii. Robimy wszystko, co jest możliwe i na pewno zdążymy na czas. Uważam, że w lutym wszystko przyśpieszy. Jak w następnym sezonie nie będzie systemu VAR, to nie potrafimy robić rzeczy w tym kraju. VAR musi być i La Liga zrobiła już swoje. Czekamy teraz na federację i sędziów. Plan jest taki, żeby centrum VAR było w siedzibie federacji w Las Rozas. To głównie temat RFEF, obowiązkiem La Ligi jest pomoc we wszystkich sprawach, by móc wprowadzić ten system.

– Sokole Oko? Kamery systemu VAR rozstrzygną 99% przypadków tego czy piłka znalazła się za linią. Dlaczego La Liga nie ma Sokolego Oka? Ten system działa od 4-5 lat w Europie i gdy my poprosiliśmy FIFA o koszty zainstalowania takiego systemu, tylko dwie firmy miały homologację. Chciały zarabiać dla nas kwoty nie do przyjęcia i zdecydowaliśmy, że nie chcemy tego robić przy korupcji, jaką wtedy odkrywano w FIFA. Teraz jej nie ma, ale tego tematu nie naprawiono. W sprawie VAR homologację ma 26 firm, w sprawie Sokolego Oka dalej 2.

Ultras Sur na Estadio Mestalla? Nie można mówić, że przemoc powstaje i że ultrasi wracają na stadiony. Nie zgadzamy się jednak z tym, co się stało. Tych ludzi nie można po prostu przesadzać. Oni nie mogą wchodzić na stadiony. To pojedyncze przypadki, ale to nie ma znaczenia. My uznajemy, że problem istnieje i będziemy szukać rozwiązań.

– Chciałbym, żeby Neymar wrócił do hiszpańskiej piłki. Nie ma znaczenia klub, ale tutaj muszą grać najlepsi, a Neymar nim jest.

– Odejście Cristiano? Tyle razy słyszałem, że Cristiano odejdzie… Wy w mediach wiecie na ten temat więcej od samego Cristiano i Realu. Z tego, co czytałem, Cristiano chce grać w Realu i w La Lidze.

– Godziny rozgrywania meczów? W następnym sezonie pozostaniemy przy obecnej polityce dotyczącej godzin meczów i terminarza. Wiem tylko, że Anglicy od 2019 roku chcą także grać w niedzielę o 20:45, co będzie pokrywać się z naszymi terminami.

– Sytuacja Realu? Liga jest teraz dla nich bardzo trudna, ale zostaje Liga Mistrzów. Realowi zostają teraz same finały, a oni zawsze grają w nich o zwycięstwo, więc zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.