/ as.com

„Dziewiątką” Realu jest Bale

Walijczyk błyszczy formą po kontuzji

Real Madryt odnalazł skuteczność w starciu z Deportivo i zrobił to w wielkim stylu: 7 bramek, z czego dwie autorstwa Garetha Bale'a, który w tym momencie wydaje się być w najlepszej dyspozycji spośród wszystkich ofensywnych zawodników Los Blancos. Tuż przed przerwą Walijczyk popisał się fenomenalnym trafieniem na 2:1 w samo okienko bramki Rubéna, a kilka minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie trafił głową na 3:1. Dla Bale'a była to odpowiednio 8. i 9. bramka w tym sezonie, w którym rozegrał 1081 minut. (gol co 120 minut).

Liczby Bale’a są jeszcze lepsze, jeśli weźmiemy pod uwagę jego statystyki po uporaniu się z problemami zdrowotnymi, przez które przegapił 14 spotkań w tym sezonie. Po rozegraniu 28 minut z Fuenlabradą w Copa del Rey Bale wrócił na dobre na Klubowe Mistrzostwa Świata. Od tamtej pory spędził na murawie 333 minuty i strzelił 6 bramek (gol średnio co 55 minut). Gareth trafiał do siatki z Al-Jazrią i Numancią oraz popisał się dubletami z Celtą i Deportivo.

Dwie bramki Bale’a we wczorajszym starciu z Depor były ukoronowaniem jego świetnego występu. Walijczyk oddał dwa strzały na bramkę Galisyjczyków i oba zakończyły się golem. Piłkarz zakończył mecz ze skutecznością podań na poziomie 77% (33 na 43 podania trafiło do adresata), wygrał 78% pojedynków o piłkę i zaliczył 6 udanych dryblingów. Został zmieniony w 81. minucie przy owacji całego Santiago Bernabéu. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Realu Madryt w tym sezonie Bale awansował na drugą pozycję i jest gorszy tylko od Cristiano (18 bramek). W La Lidze obaj mają po 6 goli, jednak Portugalczyk strzela średnio co 222 minuty, a Walijczyk co 108.