Menu
Klatus / marca.com

MARCA: Vallejo wypada z gry na dwa miesiące!

Kontuzja Hiszpana okazuje się być o wiele poważniejsza

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Real Madryt poinformował dziś oficjalnie o kontuzji Jesúsa Vallejo. Królewscy standardowo wydali krótki komunikat o następującej treści: „Po badaniach przeprowadzonych na naszym piłkarzu w szpitalu uniwersyteckim Sanitasu La Moraleja zdiagnozowano kontuzję mięśnia dwugłowego w prawym udzie. Uraz pod obserwacją”. Początkowo hiszpańskie media prognozowały, że absencja środkowego obrońcy potrwa kilka tygodni, ale po paru godzinach okazuje się, że jego przerwę będzie trzeba liczyć nie w tygodniach, lecz w miesiącach.

MARCA informuje, że Hiszpan wypadnie z gry na dwa miesiące. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego okazało się bowiem, że włókna w mięśniu dwugłowym uda są o wiele bardziej uszkodzone, niż zakładali to początkowo sam piłkarz i lekarze. Jesús powinien wrócić do gry mniej więcej w połowie marca i po przerwie na reprezentacje. Przypomnijmy, że Vallejo nabawił się kontuzji w czwartkowym meczu Pucharu Króla z Leganés i opuścił murawę już na początku pierwszej połowy.

Uraz młodego defensora sprawia, że Zinédine Zidane może na dziś liczyć jedynie na dwóch zdrowych środkowych obrońców, ponieważ z problemami nie uporał się też jeszcze Sergio Ramos. Na mecze z Deportivo i Leganés trener może liczyć tylko na Nacho i Raphaëla Varane'a. Z kolei kapitan ma wrócić do gry w przyszły weekend, gdy Królewscy udadzą się na Mestalla, by zagrać z Valencią.

To kolejny uraz mięśniowy Vallejo, który boryka się z podobnymi problemami praktycznie od samego początku swojej profesjonalnej kariery na seniorskim szczeblu. W ubiegłym sezonie Jesús zmagał się też z wieloma tego typu kontuzjami, gdy przebywał na wypożyczeniu w Eintrachcie i nie omijają go one również w barwach Realu. Hiszpan wystąpił dotychczas jedynie w siedmiu meczach i uzbierał na swoim koncie nieco ponad 550 minut. To jeden z najgorszych wyników spośród wszystkich zawodników w kadrze.

Liczne urazy Vallejo sprawiają, że Zizou może jednak ponownie przemyśleć kwestię zimowych transferów i to, czy zespół nie potrzebuje wzmocnień w linii obrony. El Confidencial informował dzisiaj, że klub rozgląda się za doświadczonym stoperem, który mógłby wspomóc zespół szczególnie w Lidze Mistrzów, mimo że trener nie jest przekonany co do tego, by dokonywać wzmocnień w kadrze. Jego zdanie może jednak szybko ulec zmianie, gdy dowie się, jak długo przyjdzie mu rotować jedynie trójką nominalnych stoperów.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!