Castilla lepsza od Coruxo

Rezerwy z kompletem punktów

Castilla pokonała Coruxo 2:0 i ponownie zbliżyła się na dystans czterech punktów do czołowej czwórki. Bramki dla Królewskich zdobyli Óscar i Seoane. Dla tego drugiego było to piąte trafienie w tym sezonie, dzięki czemu razem z Danim Gómezem jest najlepszym strzelcem drużyny. Piłkarze Santiago Solariego byli dzisiaj lepsi i zasłużyli na zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Dani Gómez, który takimi występami wyraźnie sugeruje trenerowi, że zasługuje na powrót do wyjściowej jedenastki.

Pierwszą dobrą sytuację w meczu stworzyła sobie Castilla. Quezada dośrodkował z rzutu wolnego, Javi uderzał, ale piłka wylądowała na słupku. Chwilę później boisko musiał opuścić Reguilón, który na początku spotkania zderzył się z Manu. Sergio czuł się źle, wyraźnie był zamroczony i natychmiast został odwieziony do szpitala. Coruxo zdołało przejąć kontrolę tylko na kilka minut, lecz bez powodzenia. Poza tym momentem dominowała Castilla. Bramkę udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie. Óscar Rodríguez kolejny raz popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając szans Alberto.

W drugiej połowie najpierw Castilla kontrolowała wydarzenia, a później Coruxo zaczęło dominować. Galisyjczycy na dziesięć minut zamknęli gospodarzy na ich własnej połowie. Na szczęście Królewscy nie tylko przetrwali ten napór, ale byli w stanie odpowiedzieć bramką. Znakomitą akcją popisał się Dani Gómez, który asystował Seoane i w tym momencie stało się jasne, że komplet punktów zostanie na stadionie Alfredo Di Stéfano. Coruxo starało się jeszcze o kontaktowego gola, lecz dzisiaj Belman zachował czyste konto.

Real Madryt Castilla – Coruxo 2:0 (1:0)
1:0 Óscar Rodríguez 45+3’ (rzut wolny)
2:0 Jaime Seoane 76’ (asysta: Dani Gómez)

Real Madryt Castilla: Javier Belman, Álvaro Tejero, Manu Hernando, Javi Sánchez, Sergio Reguilón (Adrián Mancebo 21’), Jaume Grau, Jaime Seoane (Arturo Molina 82’), Óscar Rodríguez, Franchu, Luismi Quezada, Cristo González (Dani Gómez 74’).

Coruxo: Alberto Domínguez, Alberto Campillo, Pablo García (Juampa 85’), Pablo Crespo (Fernando Farińa 69’), Adrián Pazó, Borja Yebra, José Higón, Antón de Vicente, Álex Arias, Mateo Míguez (Pitu 83’), Diego Silva.