Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Zabrakło drugiej połowy

Zapis konferencji z trenerem

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu z Celtą. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami.

[MARCA] Czego zabrakło drużynie? Jakie braki widział pan, by wygrać, gdy mieliście wynik 2:1?
Zabrakło drugiej połowy. Nie zagraliśmy drugiej połowy tak jak pierwszej i tego zabrakło, rozegrania 90 minut. Świetnie rozegraliśmy pierwsze 45 minut, a druga część była trochę gorsza.

[El País] Mówi pan o 90 minutach. Przeciwko Barcelonie też zagraliście świetną pierwszą połowę i przegraliście mecz w drugiej. Dzisiaj widzieliśmy coś podobnego. Czego brakuje wam w tych drugich połowach? Dlaczego po przerwie tracicie tyle piłek i opadacie fizycznie?
Cóż, trzeba dogłębnie przeanalizować mecz jak zawsze, ale popełnialiśmy wiele błędów. To była nasza druga połowa, wychodziliśmy trochę gorzej z piłką, mieliśmy wiele strat, co nie jest zazwyczaj dla nas problemem, a dzisiaj było, dzisiaj mieliśmy kłopoty z wyjściem. Szczególnie dotyczy to ważnych minut, gdy widzisz rywala w gorszej dyspozycji i trzeba wtedy na niego nacisnąć, by go zranić, a my robiliśmy coś przeciwnego. Musimy to jednak jeszcze dogłębnie przeanalizować, unikać tych błędów i grać trochę z większą regularnością.

[SER] To jest moje pytanie: dlaczego ten Real jest tak nieregularny? Dlaczego tak cierpicie w obronie? Wydajecie się średnim zespołem, który gra jedną świetną połowę, by następnie gdzieś zniknąć. Gdzie widzi pan problem?
Muszę go znaleźć, bo jestem za to odpowiedzialny. Postaramy się to zrobić jak zawsze. Czasami gramy świetne 90 minut, ale to prawda, że ostatnio nie robimy tego z regularnością. Cóż, też masz rywala i w drugiej połowie oni wyszli wyżej, sprawili nam więcej trudności w pressingu, przez co nie graliśmy jak trzeba. Jednak moim zdaniem musimy mieć też więcej wiary w nasze możliwości, bo ostatnio raczej nie mamy wystarczającej pewności siebie, by rozegrać dobre 90 minut. Jak zawsze trzeba rozegrać dobre 90 minut w dwóch, trzech czy czterech meczach z rzędu, by nabrać regularności i ciągłości, których my ostatnio nie mamy.

[COPE] Mówi pan o pewności siebie i stratach. Wielu graczy jest w słabym okresie, w gorszej formie niż w poprzednim sezonie. Chcę zapytać o temat fizyczny. Drużyna w pierwszych połowach strzeliła 23 bramki, w drugich 9. Czy uważa pan, że zespół jest w dobrej dyspozycji fizycznej?
Tak. Jesteśmy w dobrej formie fizycznej, bo biegać biegamy [śmiech]. Biegać biegamy i gdy patrzysz na pierwszą połowę, była ona bardzo dobra. Jednak w drugiej było inaczej, chociaż problemem nie było bieganie. Bardziej problem to coś, co widzieliśmy na przykład przy drugiej bramce rywala, która była następstwem kolejnych błędów. Przy tym rywal idzie do góry, a ty trochę spuszczasz głowę.

[Onda Cero] Sytuacja jest zaskakująca, bo macie tylu punktów straty do lidera co przewagi nad strefą spadkową. Pamiętając co grała ta drużyna, skąd ten brak pewności siebie? Dlaczego brakuje regularności? Skąd braki w koncentracji? Skąd momentami tak wielki brak porządku?
Futbol nie jest zawsze taki, jak sobie go wyobrażasz. Czasami masz trudności i możesz mieć problem, by z nich wyjść. Druga połowa to właśnie to. Nie jest tak, że te 45 minut w całości były złe, nie, bo mieliśmy okazje na trzeciego gola. Jednak są sprawy, które nie są u nas normalne, szczególnie w grze piłką, w wychodzeniu z akcją. Czasami łatwo tracimy piłkę. Nie da się tego wytłumaczyć. Po prostu postaramy się to rozwiązać i spróbujemy mieć regularność przez 90 minut i mecz po meczu.

[La Sexta] Prezes zszedł do szatni. Co wam powiedział? Pytał o sytuację drużyny?
Przyszedł do szatni, by podnieść ekipę na duchu, nic więcej.

[Cuatro] Przyszedł pan na konferencję 5-10 minut później niż zazwyczaj [uśmiech Zidane'a]. Rozmawiał pan z zawodnikami? Podnosił pan ich na duchu? Jak motywować takich graczy w takiej sytuacji, gdy do rozegrania macie całą drugą rundę w lidze?
Tym, że zostaje dużo do końca. Dzisiaj nie możemy być zadowoleni. Jutro mamy jednak kolejny dzień. Wrócimy do pracy, do myślenia o kolejnym meczu. To jest długa droga. Nie będziemy rozmawiać o lidze, o celu. Musimy po prostu wrócić do codzienności, do kolejnego meczu i gry z większą regularnością. Jednak dzisiaj nie oszalejemy. Nie możemy się cieszyć, ja najbardziej jako odpowiedzialny.

[Radio MARCA] Mówił pan wczoraj, że nie potrzebuje i nie chce nowego bramkarza. Czy takie stwierdzenie dotyczy każdej pozycji na boisku? Czy nie potrzebuje pan definitywnie żadnego nowego zawodnika zimą? I przy odpowiedzi tak/nie proszę o uzasadnienie.
Nikogo, na ten moment nie chcę nikogo. Zobaczymy dalej. Jak zawsze mówię, a ty jesteś na każdej konferencji, do 31 stycznia będziemy patrzeć. Jednak na ten moment nie...
A dlaczego? Jaki jest powód tego nastawienia?
Dlaczego? Dlatego, że jestem zadowolony z mojej kadry.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!