Menu
El Jarek / Chiringuito, elconfidencial.com

Cristiano ma trzy oferty, w tym jedną z PSG?

Najnowsze doniesienia dotyczące „gniewu” Portugalczyka

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Kilka tygodni temu w programie Chiringuito podano, że Cristiano zdecydował się opuścić Real Madryt po tym sezonie. Po miesiącu dodano, że Portugalczyk oczekuje od klubu pisma z ustaloną ceną sprzedaży, która będzie rozsądna i dużo niższa niż miliard euro zapisane w jego klauzuli odejścia. Wczoraj Edu Aguirre, mający dobre kontakty z otoczeniem zawodnika, przekazał najnowsze informacje w tej sprawie.

Dziennikarz twierdzi, że informacja o sytuacji Ronaldo rozniosła się po Europie, a atakujący miał otrzymać już trzy nieformalne oferty. Nie podał klubów, z których zostały one wystosowane, ale każdy z nich ma być gotowy na przyjęcie latem Portugalczyka. Co więcej, jeden z nich podobno wyśle w najbliższych dniach oficjalne zapytanie do Realu Madryt w tej sprawie. Co ciekawe, dzisiaj El Confidencial pisze, że w tej kolejce ustawiło się PSG, które od dawna marzy o liderze Królewskich. Chociaż Francuzi mają problemy z Finansowym Fair Play i na razie muszą martwić się sprzedażą graczy, to wstępnie są chętni do przeprowadzenia latem takiej operacji.

Przypomnijmy, że według informacji Chiringuito Portugalczykowi ma chodzić o brak docenienia ze strony klubu pod względami finansowym i transferowym. Obecnie według większości źródeł w ramach podstawowej pensji zarabia on w Madrycie 21 milionów euro netto rocznie, gdy Neymar w PSG dostaje 37 milionów euro, a Messi w Barcelonie na mocy nowego kontraktu 35 milionów euro. Florentino nie uznaje jednak, że takie kwoty są możliwe dla kogokolwiek w Realu Madryt i przez wewnętrzne finansowe fair-play klubu nie zaproponował atakującemu wejścia na ten poziom.

Poza tym Cristiano ma odczuwać, że klub nie docenia go jako piłkarza oraz nie szanuje jego statusu w zespole. Chodzi o letnie negocjacje w sprawie Kyliana Mbappé oraz ostatnie plotki o sprowadzeniu Neymara, którzy zdaniem Portugalczyka mieliby zostać sprowadzeni w jego miejsce. Ronaldo ma twierdzić, że jeśli klub nie uznaje go już za lidera, to on po prostu opuści Real. Wszystko w tym aspekcie pogorszyły także ostatnie pochwały Florentino w kierunku Neymara na gali Złotej Piłki.

Sam Portugalczyk został zapytany o te plotki oraz sytuację z lata, kiedy A Bola zapewniała o jego odejściu, właśnie przy odbieraniu tej nagrody w Paryżu i odpowiedział, że w swoim czasie przemówi.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!