Menu
El Jarek / RealMadrid TV, Onda Cero

Varane: Rywale na Bernabéu dają z siebie wszystko

Wypowiedzi ze strefy mieszanej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Rafa Varane pojawił się w strefie mieszanej po meczu z Malagą. Przedstawiamy wypowiedzi obrońcy Realu Madryt dla dziennikarzy radiowych i telewizyjnych.

– Cierpieliśmy, ale wiemy, że gdy rywale przyjeżdżają na Santiago Bernabéu, to chcą nam zaszkodzić. Dają z siebie wszystko, kończą ze skurczami. Zdajemy sobie sprawę, że przyjeżdżają tu, by pokazać wszystko. Wiemy, że będzie tylko ciężej i pracujemy, by szukać najlepszego poziomu. Ten sezon wiele nas kosztuje.

– Straty? Nie graliśmy dobrze, jesteśmy tego świadomi. Wiemy, że możemy grać lepiej. Pracujemy codziennie, by poprawiać grę. Dzisiaj gole zdobywali Cristiano i Karim, to jest dobre dla ich pewności siebie. Idziemy dalej, pracując.

– Rywale dają tu z siebie naprawdę wszystko, bo dla nich możliwość wygrania na Santiago Bernabéu to wielka ekscytacja. My o tym wiemy i rozumiemy, że będzie tylko ciężej. Tutaj nigdy nie ma łatwego meczu. Zawsze przygotowujemy się na rywala, który przyjeżdża dać z siebie wszystko. Możemy być lepsi, wiemy o tym, ale trzeba przyznać, że rywal mają tu swoje zasługi i rozgrywają naprawdę dobre mecze.

– Niepewność w obronie? Wiemy, że możemy poprawić się w wielu rzeczach, ale nie wiem, czy wy widzieliście ten sam mecz. Dla mnie oni mieli niewiele okazji, ale mieli wysoką skuteczność. Cóż, tak czasami jest w futbolu. My pozostajemy ze spokojem, który pozwolił nam zdobyć trzecią bramkę i wygrać mecz. Pozostaliśmy ze spokojem i charakterem, które trzeba było pokazać przy remisie 2:2.

– Czy obejrzę jutrzejszy mecz Valencii z Barceloną? Jeszcze nie wiem. Mamy nadzieję na odrobienie punktów do ekip, które są przed nami. Dla mnie osobiście wynik nie ma znaczenia. Dla mnie liczy się poprawa i lepsza gra naszego zespołu. Zobaczymy, co się tam stanie, ale Real będzie walczyć jak zawsze do końca.

– Benzema a reprezentacja? Pytano mnie o to już wiele razy i zawsze odpowiadam tak samo: wybiera selekcjoner. Dla mnie Karim to crack i fenomen. Cieszymy się, że mamy go tutaj, bo to wielki zawodnik, który zawsze pomaga zespołowi. Karim jest tym wkurzony? Gdy rozmawiamy o reprezentacji, on chce jeździć na zgrupowania. Bardzo chce dostawać powołania. To fantastyczny piłkarz i jest Francuzem, więc to normalne, że ma takie chęci. To jednak temat selekcjonera i on ma swoje decyzje. Czy Deschamps pyta mnie o to jako drugiego kapitana? On nie musi nas o to pytać, to jego decyzje. Ja często rozmawiam z trenerem i jasno rozumiem jego zamysły. Nie mam tu nic więcej do powiedzenia.

– Ulga po golu Cristiano? Czasami tak jest w piłce. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Czasami brakuje tego szczęścia, czasami nie wpada. Świetnie, że dzisiaj on i Karim trafili. Oni bardzo chcą strzelać i będzie im szło tylko lepiej.

– Sędziowie szkodzą Realowi? Nie wchodzę w temat arbitrów. Nawet z system VAR istnieje polemika, więc w to nie wchodzę. Pierwszy karny w lidze dopiero dzisiaj? Tak, to jest dosyć ciekawe [śmiech].

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!