Menu
Mateo / as.com

Paul Baysse: Najgroźniejszy w Realu Madryt jest Cristiano

Wywiad z zawodnikiem Málagi

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Paul Baysse, zawodnik Málagi, udzielił wywiadu dziennikowi AS. Francuz bardzo optymistycznie podchodzi do dzisiejszego spotkania i wierzy w zwycięstwo swojej drużyny. Jego zdaniem największym zagrożeniem dla Andaluzyjczyków jest Cristiano Ronaldo.

Czego spodziewasz się po meczu z Realem Madryt?
Trzech punktów. W tym momencie potrzebujemy punktów i wkładania serca w grę.

Jeśli Real Madryt nie wygra, może pożegnać się z tytułem.
Nie martwi mnie ich sytuacja, tylko mój klub. Trzeba wygrać lub przynajmniej wrócić z punktem. Musimy pojechać tam z podniesionymi głowami i z wiarą w siebie.

Dzisiaj zmierzysz się ze swoim rodakiem. Co się mówi we Francji o Benzemie?
Jego sytuacja jest bardzo wyjątkowa. Wszyscy wiedzą, że Benzema jest niesamowitym zawodnikiem, który zdobywa wiele goli. Jednak nie możemy się bronić tylko przed Ronaldo czy Benzemą. Są też inni zawodnicy: Modrić, Casemiro, Isco… Musimy się bronić w naszym stylu, włożyć serce w grę i biegać.

Przez dwa ostatnie sezony byłeś kapitanem Nice, gdzie grałeś z Balotellim…
On jest dobrym człowiekiem i świetnym piłkarzem. Cały czas żartował w szatni. Balotelli i Ben Arfa to najlepsi zawodnicy, z którymi grałem.

Spodziewałeś się tylu cierpień po transferze do Málagi?
Kiedy zaczynaliśmy, nie spodziewałem się tego, ale to była nasza wina.

Co wam dało zwycięstwo z Deportivo?
Bardzo ważne trzy punkty, żeby podtrzymać wiarę w remontadę. Musimy wygrywać mecze na naszym stadionie. Tamto spotkanie dało nam wiele dobrych rzeczy. Odrobiliśmy straty i udowodniliśmy siłę mentalną drużyny. Ze wsparciem publiczności możemy dużo zdziałać.

Wasza drużyna traci więcej niż dwa gole na mecz.
To jest bardzo dużo, niesamowite. Ważne, żeby nie tracić bramek.

Jak się poprawić w tym aspekcie?
Mamy umiejętności, żeby nie tracić goli. Bardzo drogo płacimy za braki koncentracji. Wszystko dzieje się w naszych głowach.

Jeśli mógłbyś zabrać jednego zawodnika Realowi Madryt, kogo byś wybrał?
Całą drużynę (śmiech). Najgroźniejszy jest Cristiano, mimo że nie strzelił wielu goli w tym sezonie. On jest najlepszym albo drugim najlepszym piłkarzem na świecie.

Którego napastnika było ci najtrudniej upilnować podczas kariery?
Było ich wielu, ale wyjątkowy jest Ibrahimović. On jest niesamowity. Mieliśmy pewne starcie we Francji. On lubi dużo mówić, spierać się i żartować. Ja mam charakter i on również.

Twój typ na mecz Real Madryt – Málaga?
Nasze zwycięstwo jedną bramką.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!