Menu
Mateo / as.com

Hazard zastąpi Bale’a?

Belg może trafić do Madrytu

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Trudno w ostatnich latach znaleźć piłkarza, który byłby łączony z Realem Madryt tak często jak Eden Hazard. Utalentowany pomocnik nie zamyka drzwi przed Królewskimi, a ostatnio znów wypowiedział się o swojej przyszłości w rozmowie z dziennikarzami stacji Canal+. „Czuję podziw dla Realu Madryt”, powiedział. Szybko jednak chciał nieco złagodzić wydźwięk tych słów. „W Chelsea jest mi bardzo dobrze. Mój kontrakt jest ważny jeszcze przez dwa lata. Kiedy poczuję chęć, żeby odejść, zrobię to. Jednak teraz jestem Blue. Każdego roku pojawiają się plotki o mnie, a ciągle tu jestem. Gdy grałem w Lille, zapowiadano, że przejdę do PSG, ale zostałem. Teraz ludzie nieustannie powtarzają, że odejdę, ale ciągle jestem tu…”.

Z tej wypowiedzi dużą uwagę kibiców i prasy przykuło stwierdzenie „Kiedy poczuję chęć, żeby odejść, zrobię to”, szczególnie w kontekście niedawnych wypowiedzi o Zidanie. „Wszyscy wiedzą, jaki mam szacunek do Zidane’a jako zawodnika, ale także jako trenera. Był moim idolem. Nie wiem, co się wydarzy w przyszłości, ale gra dla Zidane’a byłaby marzeniem”, zapewnił w wywiadzie dla stacji RTL. Ta wypowiedź przypadła do gustu trenerowi Królewskich, a także władzom Realu Madryt. Belg ciągle jest jednym z kandydatów do wzmocnienia Królewskich.

Hazard ma ważny kontrakt z Chelsea do 2020 roku, ale londyńczycy już rozpoczęli prace nad nową umową. Jeśli jednak zawodnik zdecyduje się na odejście, Real Madryt będzie jednym z faworytów do pozyskania go. Kilka sezonów temu Blancos rozmawiali już z otoczeniem piłkarza. Zidane natomiast jest zafascynowany umiejętnościami Belga. Uważa go za jednego z nielicznych graczy, których można określić mianem galáctico. Na razie Eden gra w Chelsea, ale historia mogła być inna. W 2010 roku Zizou rekomendował Realowi Madryt sprowadzenie 19-letniego wówczas zawodnika, który błyszczał w Lille. Ostatecznie do transferu nie doszło, a Hazard przeniósł się w końcu do Chelsea.

W listopadzie 2015 roku Zidane znów pochlebnie wypowiadał się o Hazardzie. „Po Cristiano i Messim, Eden jest zawodnikiem, który najbardziej mi się podoba. Jego gra jest spektakularna”, powiedział Francuz. Trener Królewskich cały czas pamięta o belgijskim piłkarzu, a ich drogi mogą się wkrótce skrzyżować. Jeśli Hazard trafi do Madrytu, zagrożona będzie pozycja jednego z członków tercetu BBC – Garetha Bale’a. Ostatnia kontuzja Walijczyka wyczerpała cierpliwość zarządu Realu Madryt. Problemy piłkarza ze zdrowiem pozwoliły mu na wystąpienie tylko w 55% możliwych minut i poważnie wpłynęły na jego postawę. Klub uważa, że najlepszym wyjściem będzie sprzedanie Bale’a po zakończeniu sezonu.

Niedawno Zidane zapowiedział, że w czwartek do treningów wrócą Keylor, Kovačić i Bale, ale Walijczyk w dalszym ciągu trenował w odosobnieniu. Real Madryt bardzo uważnie przygląda się sytuacji Hazarda, lecz nie jest on jedynym kandydatem do wzmocnienia drużyny. Obok niego w mediach pojawiają się tacy zawodnicy jak Icardi, Mbappé czy Neymar.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!