Menu
/ RealMadrid TV

Zidane: Strzelenie sześciu goli na wyjeździe nie jest łatwe

Francuz na konferencji prasowej po meczu

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu z APOEL-em. Przedstawiamy pytania i odpowiedzi z tego spotkania z dziennikarzami na Stadionie GSP.

Cristiano i Benzema wrócili do strzelania, zdobywając po dwie bramki. Jak ocenia pan ich spotkanie i cały mecz ogólnie?
Zmiana serii jest ważna dla nich i dla nas wszystkich. Oni żyją z goli i na końcu dzisiaj wygraliśmy przy ich czterech trafieniach. Do tego zachowaliśmy czyste konto. Najważniejsze przy tym jest to, że awansowaliśmy. Możemy stwierdzić, że ogólnie była to dla nas dobra kolejka.

Awansowaliście, ale na pewno wyjdziecie z grupy na drugim miejscu. Jak pan do tego podchodzi? Niektórzy trenerzy mówią, że wolą grać dwumecze z rewanżem na wyjeździe, bo tam każdy gol daje podwójne życie.
Przede wszystkim nie można z tym już nic zrobić. Nawet jeśli wygramy ostatni mecz, zostaniemy na drugim miejscu. Po prostu tak będzie. Nie chcę być pesymistą, po prostu będzie, co ma być. Jesteśmy drudzy i kolejnej rundzie będziemy chcieli zagrać dwa dobre mecze, by przejść dalej.

Czy te gole Cristiano i Benzemy oraz tak wysoka wygrana mogą być trampoliną dla drużyny?
Tak, dla nich i dla całej ekipy. Jesteśmy na dobrej drodze i ostatnio idzie nam coraz lepiej. Najbardziej podoba mi się nasza gra, poprawiamy się i to jest najważniejsze. Nigdy strzelenie sześciu goli na wyjeździe nie jest łatwe. Niektórzy powiedzą, że rywal był słaby, al ja się z tym nie zgadzam. Rozegraliśmy poważne spotkanie, zdobyliśmy szybko bramki i to był bardzo ważne. Do tego mogli zagrać zawodnicy, którzy dostawali mniej minut.

Drugie miejsce w grupie oznacza, że możecie zmierzyć się w 1/8 finału z jednym z faworytów rozgrywek, ale z drugiej strony, dla tych wielkich ekip to także będzie problem, że mogą trafić już w tej fazie na Real Madryt.
Myślę, że tak [śmiech]. Dobrze, że inni uważają, iż starcie z Realem Madryt będzie ciężkie. Jak mówię, nie możemy już tego zmienić. Wiemy, że pierwsze czy drugie miejsce, wszyscy rywale są dobrzy. My zmierzymy się z pierwszym miejscem, co będzie oznaczało, że ten zespół radził sobie fenomenalnie i że jest dobry.

Czy Marcelo zszedł z powodu jakiegoś problemu? I czy wierzycie, że będziecie mogli odzyskać na sobotę któregoś z kontuzjowanych graczy? Mateo, Bale'a czy Keylora?
Mogę powiedzieć, że w czwartek, bo jutro odpoczniemy, z ekipą będzie trenować cała trójka, czyli Gareth, Mateo i Keylor. Co do Marcelo, ma małe stłuczenie uda, nic martwiącego. Chciałem, żeby zagrał Theo, bo nie miał wielu minut, to samo z Danim.

Wiemy, że Benzema jest raczej skryty i za wiele nie mówi. Czy rozmawiał pan z nim na temat tego, jak znosi ten ciężki okres? Czy on mocno cierpiał w czasie tej serii bez bramek?
Po pierwsze, zawsze rozmawiamy ze wszystkimi, Karimem czy wszystkimi innymi. Zawsze, po meczu, przed, w trakcie, ze wszystkimi. Co do Karima, nie chodzi o to, że cierpi, ale faktycznie za wiele nie mówi, podobnie jak ja. Czasami zostawia to dla siebie wewnątrz, ale to na niego nie wpływa, bo on wie, gdzie jest. On jest dobry i tych dobrych zawsze prosimy o więcej. Zawsze będzie tak samo. On jest już w tym klubie 10 lat i zawsze musi pokazać, że jest trochę lepszy od innych. On jest tego świadomy i na to pracuje. Ja jestem z niego zadowolony, tak samo z Cristiano i całej ekipy, to był dobry dzień.

Czy można powiedzieć, że poprawiła się forma Modricia i to mocno wpływa też na zespół?
To prawda, ale nie tylko Luka idzie do góry, wielu piłkarzy robi to samo, poprawiamy się. Szczególnie w grze piłkę, lubię o tym mówić, bo to mnie interesuje. Luka dzisiaj rozegrał wielki mecz. W ekipie bez Casemiro tworzył parę z Kroosem i poradził sobie świetnie. Wszyscy wiemy, jaką ma jakość z piłką.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!