[VIDEO] Hattrick Ceballosa i gol Mayorala!

Świetny występ pomocnika Królewskich

W 5. kolejce kwalifikacji do mistrzostw Europy U-21 Hiszpania podejmowała Słowację i mecz ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Walnie do tego wyniku przyczynił się Dani Ceballos, który strzelił trzy bramki i był najlepszy na boisku. Gola w końcówce zdobył także Borja Mayoral. La Rojita zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dwoma punktami przewagi nad Irlandią Północną, a ma jeszcze w zanadrzu jeden zaległy mecz do rozegrania.

Alberto Celades do występu w podstawowym składzie desygnował trzech piłkarzy Realu Madryt – Jesúsa Vallejo, Daniego Ceballosa i Borję Mayorala. Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy, a Unai Simón 23. minucie musiał wyjmować piłkę z siatki po samobójczym trafieniu Fabiána Ruíza. Przed przerwą wyrównać zdołał jeszcze pomocnik Królewskich i do szatni schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Druga połowa to już recital Daniego. Najpierw Ińigo Córdoba dał Hiszpanom prowadzenie, a potem do akcji wkroczył były piłkarz Realu Betis. Strzałem z obrębu pola karnego podwyższył na 3:1, a chwilę później skompletował hattricka. Świetną indywidualną akcję, podczas której minął trzech obrońców, zakończył precyzyjnym strzałem po ziemi z szesnastego metra. W 83. minucie zszedł z boiska, otrzymując owację od kibiców. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 5:1 ustalił Borja Mayoral.

Alberto Celades może być w pełni zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy w czterech meczach zebrali komplet punktów i strzelili 11 bramek, tracąc zaledwie 2. La Rojita pewnie zmierza na kolejne mistrzostwa Europy.

Hiszpania U-21 – Słowacja U-21 5:1 (1:1)
0:1 Fabián Ruíz 23' (gol samobójczy)
1:1 Dani Ceballos 38'
2:1 Ińigo Córdoba 53'
3:1 Dani Ceballos 55'
4:1 Dani Ceballos 61'
5:1 Borja Mayoral 86'

Hiszpania U-21: Unai Simón; Pablo Maffeo, Jesús Vallejo, Jorge Meré, Aarón Martín (Toni Lato 70'); Dani Ceballos (Pablo Fornals 83'), Rodri Hernández, Fabián Ruíz; Mikel Oyarzabal (Ińigo Córdoba 48'), Borja Mayoral, Carlos Soler.

Słowacja U-21: Jakubech; Chvatal, Kruzliak, Siplak, Hancko; Kacer, Leśniak (Herc 68'), Hromada; Cmelik (Spalek 68'), Mraz (Balaj 87'), Jirka.