Kristobal

Hiszpania pewnie pokonuje Kostarykę

Grało czterech <i>madridistas</i>

W meczu towarzyskim reprezentacji Hiszpania pokonała Kostarykę 5:0. Bramki strzelali Jordi Alba, Álvaro Morata, David Silva (dwie) i Andrés Iniesta. W pierwszym składzie wyszło dwóch madridistas – Sergio Ramos i Isco. Po przerwie zastąpili ich Nacho i Marco Asensio.

Hiszpanie od samego początku dominowali i naciskali, a przyniosło to szybko zdobytą bramkę Jordiego Alby. Chwilę później prowadzenie podwyższył wychowanek Królewskich, Morata, co pozwoliło piłkarzom spokojnie rozgrywać piłkę. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0 i był to zdecydowanie mecz bez historii. Warto odnotować fakt, że pełne 90 minut dostali Kepa i Álvaro Odriozola.

W drugiej odsłonie spotkania na boisku pojawiło się kilka nowych twarzy, a Lopetegui mógł w spokoju przetestować kilka nowych wariantów ustawień. Hiszpanie dalej naciskali i przynosiło to kolejne bramki. Dublet ustrzelił David Silva, a kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się Iniesta, ustalając wynik meczu na 5:0. Z pewnością nie było to najbardziej wymagające starcie La Rojy, ale ważne w kontekście przyszłorocznego mundialu. Pozwoliło bowiem selekcjonerowi przetestować nowych zawodników, a samym piłkarzom lepiej dotrzeć się na boisku.

Hiszpania – Kostaryka 5:0 (2:0)
1:0 Jordi Alba 6'
2:0 Álvaro Morata 23'
3:0 David Silva 51'
4:0 David Silva 55'
5:0 Andrés Iniesta 75'

Hiszpania: Kepa; Odriozola, Piqué (Bartra 49'), Ramos (Nacho 46'), Alba; Iniesta (Alberto 76'), Busquets (Saúl 46'), Thiago; Isco (Asensio 65'), Morata (Aspas 46'), Silva.

Kostaryka: Carvajal; Gamboa, Waston (Gutiérrez 63'), Duarte (González 56'), Calvo, Oviedo (Matarrita 66'); Bolanos (Wallace 56'), Borges, Tejeda, Venegas (Rodríguez 75'), Urena (Ortiz 56').