[VIDEO] Piękny gol Marcelo z Japonią

Brazylia wygrała 3:1 w sparingu

Na Stade Pierre-Mauroy niedaleko Lille Brazylijczycy pokonali Japonię 3:1. Gole dla Canarinhos strzelali Neymar (z karnego), Marcelo i Gabriel Jesus. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na trafienie obrońcy Realu Madryt, który pokonał bramkarza rywali fantastycznym uderzeniem prawą nogą zza pola karnego. Podopieczni Tite rozegrali dobre pierwsze 45 minut, jednak po przerwie byli zbyt rozkojarzeni i ich gra nie mogła się podobać.

Już na samym początku meczu potrzebny był system VAR. Arbiter podyktował rzut karny, a Neymar zamienił go na bramkę. Siedem minut później sytuacja mogła się powtórzyć. Napastnik Paris Saint-Germain pomylił się i jego uderzenie z rzutu karnego obronił japoński bramkarz. Po chwili piłka i tak zatrzepotała w siatce rywali Brazylijczyków. Do bezpańskiej piłki dopadł Marcelo i pięknym uderzeniem prawą nogą podwyższył prowadzenie.

Przy dwubramkowym prowadzeniu Brazylijczycy nieco zwolnili, ale i tak dominowali. Dobrą robotę w środku pola wykonywał Casemiro. Z niezłej strony pokazał się też były gracz Realu Madryt, Danilo, który zaliczył asystę przy bramce Gabriela Jesusa. Mimo że Tite nie zdecydował się na wiele zmian w przerwie czy tuż po niej, w drugiej połowie Brazylia nie imponowała. Japończycy coraz częściej dochodzili do głosu i w końcu w 63. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Makino.

Brazylia bez większych problemów pokonała Japonię i zakończyła pierwszy sparing w Europie bez żadych strat. Ozdobą spotkania było trafienie Marcelo, który rozegrał 59 minut. Cały mecz na boisku spisał Casemiro, ale za bardzo się nie wyróżnił. W najbliższy wtorek o 21:00 Canarinhos zmierzą się z Anglią na Wembley (transmisja w Eleven).

Japonia – Brazylia 1:3 (0:3)
0:1 Neymar 10' (rzut karny)
0:2 Marcelo 18'
0:3 Gabriel Jesus 36' (asysta: Danilo)
1:3 Makino 63' (asysta: Ideguchi)

Japonia: Kawashima; Nagatomo, Makino, Yoshida, Sakai; Hasebe (70' Inui), Yamaguchi, Ideguchi (86' Endo); Osako (80' Sugimoto), Haraguchi (70' Morioka), Kubo (46' Asano).

Brazylia: Alisson (46' Cassio); Danilo, Thiago Silva, Jemerson, Marcelo (59' Alex Sandro); Giuliano (80' Renato Augusto), Casemiro, Fernandinho; Willian (71' Taison), Gabriel Jesus (58' Souza), Neymar (71' Douglas Costa).