Menu
El Jarek / as.com

Pochettino: Analizowaliśmy tylko ich mecze w Lidze Mistrzów

Wypowiedzi trenera Tottenhamu z konferencji

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Mauricio Pochettino pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Tottenhamu z tego spotkania z dziennikarzami.

– Nie do mnie należy rozmawianie o sytuacji Realu. Trudno jednak porównywać mecz z Gironą do Ligi Mistrzów, a poza tym ciężko jest wygrywać wszystkie mecze. Wystarczy spojrzeć na ich ekipę i widać, że są świetni. Dobry moment na grę z Realem? Skomentuję to po meczu. Czasami lepiej mierzyć się z nimi po porażce, a czasami wtedy, gdy są zrelaksowani i pewni siebie. My musimy skupić się na sobie. To starcie nie będzie miało nic wspólnego z tym z Girony. My analizujemy tylko ich mecze z Ligi Mistrzów i ten nasz z Bernabéu. Real ma tą zdolność, że potrafi zmienić się całkowicie z dnia na dzień.

– Oczywiście, że nie jestem zadowolony z porażek z West Hamem i United, ale nie jestem zmartwiony. Trzeba zachować spokój i skupić się na poprawieniu rzeczy, by móc rywalizować odpowiednio z Realem, a następnie z Crystal Palace.

– Wierzymy, że Kane będzie mógł zagrać, ale nie będę mógł do jutra stwierdzić tego na 100%. Do meczu zostaje pełny dzień. Wczoraj i dzisiaj pokazał, że jest lepiej. Możemy wygrać z Realem także bez niego i o to będziemy walczyć z nim czy bez niego na murawie.

– Oczywiście, że Zidane mógłby trenować ekipy w Anglii. Jestem tego pewny ze względu na jego zdolności szkoleniowe oraz ogłoszenie go najlepszym trenerem na świecie.

– Powrót Alliego jest dla nas bardzo ważny, ale bez niego też wypracowaliśmy sobie świetną pozycję w Lidze Mistrzów. To pokazuje, że mamy silną mentalność. Na pewno jednak Dele nam pomoże. Potrzebujemy jego radości z gry, jego charakteru, bo on jest zwycięzcą. Musi pokazać jutro swoją osobowość, jak zrobił to z United. Jeśli go wystawię, będzie jednym z graczy, którzy powalczą o nasz cel, czyli awans do 1/8 finału.

– Alli miał trudne przygotowania z różnych powodów, a potem doszło zawieszenie. Kiedy nie grasz, może ucierpieć twoja motywacja, bo zostajesz sam w ośrodku treningowym. Jego mogło to dotknąć. Teraz jesteśmy z niego zadowoleni, bo jego motywacja jest wysoka. Jesteśmy szczęśliwi z tego, jak zagrał w trzech ostatnich meczach. Cały czas jego poziom rośnie i nie mam tu żadnych zmartwień. Faktycznie nie jest to jego najlepszy okres, ale w końcu przyjdzie. Tak będzie tej zimy.

– Trzeba pokazać w tym starciu odwagę, bo grasz z jedną z najlepszych ekip na świecie. Jeśli tego nie robisz, zaczynasz przegrywając. Wyjdziemy bez strachu, by zdominować ten mecz. Najważniejsze to cieszyć się piłką i grać ze swobodą, czerpać radość z tego meczu. Inaczej trudno pokazać swoją jakość.

– Tottenham nigdy nie wygrał z Realem? Jutro mamy na to dobrą okazję. Możemy zmienić tę statystykę i to jest nasze wyzwanie. Ja uznaję Real za najlepszą ekipę na świecie, ale przy tym wierzę, że można z nimi wygrać. Wierzę w moich zawodników.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!