Menu
El Jarek / YouTube

Vertonghen: Real to inni piłkarze i inna jakość

Wypowiedzi z konferencji prasowej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Jan Vertonghen pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt. Przedstawiamy wszystkie wypowiedzi obrońcy Tottenhamu.

– Myślę, że w pierwszym meczu poradziliśmy sobie bardzo dobrze i jeśli dodamy więcej jakości w grze piłką, to może być jeszcze lepiej. Tamto spotkanie dodaje nam wiele pewności siebie na to starcie i kolejne w tym sezonie. To dobry moment na zmierzenie się z Realem? Patrzymy na siebie i czujemy się bardzo pewnie przed tym starciem niezależnie od ich formy. Real ma ogromną jakość, widzieliśmy, że mogą trafić w każdym momencie. W ostatnich latach byli najbardziej stałą ekipą w Europie i dobrze o tym wiemy. Przegrali w weekend, ale ciągle oczekujemy świetnego Realu.

– Grałem tu z Bale'em, mieliśmy świetne stosunki, to świetny gość. Szkoda dla niego, że nie zagra, bo zawsze starcie z twoją byłą ekipą jest wyjątkowe.

– Przeanalizowaliśmy nasze dwie ostatnie porażki i wiemy, co mogliśmy zrobić lepiej. Naszym zdaniem nie jest to żaden problem, po prostu przyszły porażki. Mocno wierzymy w siebie, w osiągnięcie dobrego wyniku i powrót na dobrą drogę. Te porażki moim zdaniem nie wpłyną na nas w jutrzejszym spotkaniu.

– Jak mówiłem, to drużyna z najbardziej stałym poziomem w ostatnich 4-5 latach. Oczywiście mamy trudne testy w każdym tygodniu tutaj, ale Real to inni piłkarze i inna jakość. Pokazywaliśmy już, że potrafimy rywalizować z każdym i udowodniliśmy to na Bernabéu. Jeśli ktoś w to wątpił, to moim zdaniem pokazaliśmy to w tamtym meczu.

– Kane i Cristiano to dwaj niesamowici zawodnicy. Mają swoje cechy i strefy wpływów. Trzeba okazać szacunek Ronaldo za to, co wygrywał w przeciągu tych lat i za to, że ciągle to robi. Trudno jest jednak ich porównywać, bo to inni zawodnicy. Dla mnie Harry to jedna z najlepszych „9” w Europie, może najlepsza, pokazuje to w każdym tygodniu. Nie wymieniłbym w tej chwili Harry'ego na żadnego zawodnika.

– Naszym podstawowym celem jest awans. Jesteśmy w trudnej grupie, w której wszystko ciągle jest możliwe. Jutro mamy bardzo ważny mecz. Myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu, rozegraliśmy dobre mecze. Jutro czeka nas kolejne starcie i jeśli wygramy, to mamy wielkie szanse na awans. To jest podstawowy cel. Wygranie grupy też jest celem, ale tym priorytetowym jest sam awans.

– Możemy wygrać bez Harry'ego. On jest bardzo ważny dla tej grupy na boisku i poza nim. Posiadanie go zawsze dodaje nam siły. Na pewno możemy ich pokonać i taki będzie zamysł z Kane'em na boisku czy bez niego. Jutro wyjdziemy po zwycięstwo.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!