Tottenham odpadł z Pucharu Ligi

Pochettino wystawił na West Ham mocny skład

Tottenham wykonał badania uda Harry'ego Kane'a, które nie wykryły żadnego urazu, chociaż miał on problemy po starciu z Liverpoolem. Anglik ma być gotowy na najbliższe mecze z Manchesterem United i Realem Madryt. Atakujący odpoczywał jednak wczoraj, gdy Koguty mierzyły się z West Hamem w Pucharze Ligi.

Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Sissoko i Alliego, ale po przerwie lokalni rywalem odpowiedzieli 3 bramkami w 15 minut, nokautując Tottenham. Z pierwszego składu na Santiago Bernabéu wystąpili jedynie Alderweireld, Sissoko, Dier i Llorente, ale z graczy aspirujących do pierwszej jedenastki na dwa zbliżające się szlagiery można uznać też Trippiera, Daviesa, Alliego czy Sona. Po przerwie na boisku pojawili się również Dembélé i Eriksen.

Pomimo wystawienia tak mocnego zestawienia Tottenham znowu nie wygrał na Wembley. W tym sezonie po przeprowadzce na 8 spotkań u siebie wygrano tylko 4, a poza porażką z West Hamem punkty w Premier League zabierały Kogutom Chelsea, Burnley i Swansea.

Skład Tottenhamu na West Ham: Vorm; Trippier, Foyth, Alderweireld, Davies, Rose (81', Eriksen); Dier, Sissoko, Alli; Son (83', N'Koudou) i Llorente (72', Dembélé).

Spotkanie Tottenhamu z Manchesterem United rozpocznie się w sobotę o 13:30, a w Polsce na żywo pokaże je CANAL+ Sport2.