Menu
El Jarek / RealMadrid TV

Zidane: Carvajal jest zdrowy i zaczął proces powrotu

Wypowiedzi trenera z konferencji prasowej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Fuenlabradą. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Królewskich z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Tradycyjnie pełny zapis tej konferencji pojawi się w dniu meczu.

– Wygranie Pucharu nie jest sprawą osobistą, to sprawa drużynowa. Chcemy wygrać to trofeum jak każde rozgrywki. Chcemy dać z siebie maksimum, jutro spróbujemy jak zawsze rozegrać dobry mecz. Nie martwimy się innymi sprawami, nie mammy myślenia, że Puchar nas nie interesuje. Trzeba wygrywać wszystkie mecze w koszulce Realu.

– Format Pucharu z jednym meczem? Wystawiłbym ten sam skład na jeden mecz jak na dwa. Zrobiłbym to samo. Nie myślę inaczej na mecz czy dwa, piłkarze tak samo. Nie patrzymy na to, co wydarzy się w pierwszym meczu i wtedy zareagujemy. Nie jest też tak wystawilibyśmy pierwszy skład na jeden mecz. Wolę jeden mecz czy dwumecz? Godzę się z tym, co jest. Jest wielu ludzi, którzy nad tym myślą. Wiem, że w innym kraju robi się to inaczej, ale dzisiaj w Hiszpanii mamy 2 mecze. Tak więc zagramy. Moje zdanie nie ma tu znaczenia. Jeden czy dwa mecze? Nie odpowiem.

– Zostałbym na 5-10 lat? Nie, wiesz, że tak nie jest. Skupiam się tylko na tym sezonie, nic więcej. Mam kontrakt, ale to nic nie znaczy. Mnie interesuje codzienność, bo to wszystko może się szybko zmienić. Mówię to, bo mam doświadczenia jako zawodnik. Wiem, jak jest. Żadnej euforii, nigdy, wiele pracy i codzienność. Nie wiadomo, co będzie jutro. Nie myślę o przyszłości, myślę tylko o tym sezonie.

– Co najbardziej doceniam z tego 1,5 roku? Po trochu wszystkiego. Znam szatnię i wiem, jak działa. Wiele nauczyłem się i dalej muszę uczyć się jako trener w znajomości taktyki, przygotowania fizycznego, we wszystkim, co jest związane z przygotowaniem zespołu. Zawsze chcę się uczyć. Każdy w swojej pracy może być lepszy. Każdy, kto mówi, że chce się uczyć, jest pokorny. A kto mówi, że nie chce się uczyć, ma prze... Nie będzie się rozwijać.

– Kto był lepszy: Zidane zawodnik czy Zidane trener? Dobre pytanie [śmiech]. Piłkarz. Dlaczego? Nie wiem... W piłkę grałem do 35. roku życia, a trenuję tylko 18 miesięcy, taka różnica.

– Carvajal i Bale? Co do Daniego, jest dobrze, bo wykonał wszystkie badania i wszystko jest pozytywne. Dzisiaj zaczął pracować na rowerze. To zajmuje czas, ale cieszymy się, bo jest zdrowy, nie ma już niczego i wczoraj zaczął proces powrotu. Co do Garetha, jest już na boisku, jest lepiej, jest blisko trenowania z ekipą, ale nie mamy daty.

– Nie mogę odpowiadać na pytania o wybór kadry przez Theo. Mogę powiedzieć, że jest tu 4 miesiące i jego rozwój jest świetny. Szybko się uczy, ma radość, chce być ważny, chce mieć ważną rolę w tej ekipie. Jest młody i ma wiele zalet, ale nie mogę mówić o wyborze reprezentacji.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!