Menu
/ COPE, Onda Cero, SER

Zidane: Wiem, że to kiedyś się skończy, więc korzystam

Komentarze trenera po gali FIFA

Zinédine Zidane po gali FIFA udzielił wywiadów rozgłośniom COPE, SER i Onda Cero. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Królewskich z tych rozmów.

– Ta nagroda to zaszczyt i wszystko opiera się na wspólnej pracy naszej grupy. Jestem szczęśliwy i mam szczęście robić to, co lubię. Grałem w piłkę, teraz trenuję, jestem w najlepszym klubie na świecie, jak mam się tym nie cieszyć? Żyjemy, by mieć dni z takimi emocjami. Wiem, że to kiedyś się skończy, więc z tego korzystam.

– Pięciu graczy w jedenastce? Cieszę się, mogło być ich więcej. To zasłużone nominacje. Mieliśmy fantastyczny rok. Jak mówiłem na podium, to wszystko dzięki nim i cieszę się, gdy widzę, że są doceniani. Dotyczy to obecnych tu piłkarzy, ale też tych pozostających w Madrycie, wszyscy na to zapracowali. To, co osiągnęliśmy, było bardzo ważne. Mamy wiele talentu, ale za wszystkim stała ciężka praca. Mamy świetnych zawodników, ale walczymy o wszystko. To jest DNA tego klubu. Wygrywa się pracą.

– Cristiano był szczęśliwy? Tak, jak zawsze. Możesz myśleć, że po meczu bez gola to go boli, ale to jest logiczne i normalne. Jednak w takie dni jest szczęśliwy, to dla niego wyjątkowe momenty. On nie ma sufitu, zawsze chce więcej, to jest imponujące. Gratulujemy mu, to bardzo zasłużone wyróżnienie.

– Messi i Cristiano? Każdy może mieć swoje zdanie, ale to imponujący piłkarze. Ja mam szczęście bycia z Cristiano każdego dnia, z graczami Realu i cieszę się tym na maksa. To imponujące, co ci piłkarze zrobili dla Realu i ile lat już są tutaj wyróżniani. Klub dał mi szansę na prowadzenie wielkich graczy.

– Uśmiech Zidane'a? Staram się mieć go zawsze. Pytasz o tą radość i naprawdę jestem zadowolony, chociaż nie da się mieć zawsze dobrego dnia. Zawsze wstaję z uśmiechem, taki jestem.

– W czym muszę się najbardziej poprawić? We wszystkim. Wygraliśmy wszystko, ale tu każdy dzień przynosi ciężką pracę. Chcemy pozostać na tej drodze i dalej wygrywać.

– Żona? Jest dla mnie bardzo ważna, zawsze jest ze mną. Jej wsparcie jest najważniejsze. Życie to rodzina, rodzina jest najważniejsza. Żona jest moim życiem, to już 27 lat. Mam wielkie szczęście.

– Lineker był na gali? Nie widziałem go [śmiech].

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.