Menu
El Jarek / beIN Sports, Movistar+, RealMadridTV

Zidane: Futbol to nie tylko gole

Wypowiedzi trenera z wywiadów telewizyjnych

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane po meczu z Eibarem udzielił wywiadów telewizjom Movistar+, beIN Sports i RealMadridTV. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi z tych rozmów w strefie mieszanej.

– Przy wyniku 3:0, zachowaniu czystego konta, dobrych fragmentach i tej trzeciej bramce po pięknej akcji na końcu mogę wyróżnić wszystko. Odczucie jest takie, że nie wszystko było doskonałe, ale cieszę się z wygranej, bo dzisiaj najważniejsze były trzy punkty. Ważne też, że zdobyliśmy więcej bramek, bo w końcu nie będzie się mówiło o tym, że nie wykorzystujemy sytuacji.

– Mogło nam brakować płynności. To nie jest złe odczucie z twojej. Na pewno może tu być lepiej. My piłką możemy grać o wiele lepiej i już to pokazywaliśmy. Mieliśmy dzisiaj jednak sporo zmian i trzeba pamiętać, że nie zawsze da się grać perfekcyjnie.

– Zostawienie Benzemy na ławce? To było zaplanowane. Po praktycznie miesiącu pauzy zagrał w dwóch meczach z rzędu i dzisiaj został na ławce. To nic nie znaczy względem bronienia go. Musiał odpocząć, wszedł na 30 minut i zaprezentował się bardzo dobrze, a ja się cieszę. I przy tym zawsze będę bronić moich zawodników, tym bardziej, gdy ten gracz jest świetny.

– Nie wiem, czy Karim zamyka dzisiaj usta wielu krytykom, ale to nie jest ważne. Najważniejsze, że on zawsze radzi sobie dobrze ze swoimi zadaniami. Dzisiaj zagrał 30 minut i prezentował się bardzo dobrze. Mnie i wszystkim tutaj podoba się taki zawodnik, który nie tylko strzela gole. On łączy się z kolegami i ja jestem z niego zadowolony.

– Kim był Benzema przy golu Marcelo? Był wszystkim po trochu, to jest Karim. Dlatego mi się podoba, dlatego podoba mi się jego futbol. Myślę, że kibic może myśleć, co chce, ale to jest piłka. Futbol to nie tylko gole. Tak, są ważne i jesteśmy tu, by strzelać, to daje wygrane, ale ja widzę więcej rzeczy i Karim je ma.

– Pressing Eibaru? Przewidywaliśmy taką grę. Styl Eibaru to bardzo bezpośrednia gra, ale świetnie to kontrolowaliśmy. Nie zranili nas pod tym względem. Dobrze radziliśmy sobie w obronie, mieliśmy tę kontrolę, a z piłką mieliśmy wiele okazji i strzeliliśmy trzy gole.

– Można było zdobyć nawet więcej bramki, ale cieszymy się z tego dorobku i zwycięstwa. Dalej nie martwią nas marnowane okazje. Mamy 3 punkty, 3 gole i nie martwię się tą sprawą.

– Cristiano nie trafił i jak zawsze, wszyscy o tym mówią. Jednak zobaczymy, co będzie w następnym meczu. Nie wiem, czy zagra w czwartek, pewnie wystąpi w następnym spotkaniu i jak wtedy trafi, będziemy bardzo zadowoleni.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!