Menu
El Jarek / RealMadrid TV

Zidane: Piękne jest to, że wy widzicie zawsze złe rzeczy

Zapis konferencji z trenerem Realu

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane pojawił się w sali prasowej po meczu z Eibarem. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Bernabéu.

[ABC] Chcę zapytać o frustrację Cristiano w lidze. Co dzieje się z nim w lidze? I jak ocenia pan grę Karima Benzemy oraz oklaski ze strony kibiców na koniec spotkania?
Co do Cristiano, jest jak zawsze. Kiedy nie strzela, to pytacie zawsze o to samo. My nie martwimy się tym. Jasne, że lepiej jest, gdy trafia. Wiemy, że to jest dla niego ważne, ale najważniejsze, że ma okazje. To długi sezon. Już jest pichichi Ligi Mistrzów, a w lidze idzie mu wolniej, ale też wróci. Możemy być spokojni. W następnym meczu w następny weekend może to zmienić. Co do Karima, jestem zadowolony. Na końcu właśnie ta gra nam się podoba. Podobają nam się ci, którzy potrafią grać i łączą się z innymi. Nie trafił, ale on zaczął akcję w środku pola przy golu Marcelo.

[COPE] Wygraliście, co było najważniejsze. Zachowaliście też czyste konto i zdobyliście sporo bramek względem sytuacji, ale z drugiej strony, gra szczególnie w pierwszej połowie była ciężka, było wielkie napięcie.
Piękne jest to, że wy widzicie zawsze złe rzeczy. Ale nie, masz rację, brakowało nam trochę płynności w naszej grze. Jednak jak sam mówisz, najważniejsza była wygrana i strzelenie wielu bramek. Mieliśmy okazje i strzeliliśmy z nich trzy bramki, a do tego zachowaliśmy czyste konto, co dla nas też jest ważne. To wszystko przy wielu zmianach, jakich dokonaliśmy na dzisiaj. Możemy być zadowoleni z występu wszystkich.

[La Razón] Wczoraj mówił pan, że panu podoba się gra Benzemy i że da wam 40 goli. Dzisiaj stworzył jednego z nich. Czy wierzy pan, że kiedykolwiek on przestanie być kwestionowany?
Nie, nie sądzę, że przestanie być kwestionowany. Pytacie, a ja odpowiadam, tyle. Uważam, że jest też wielu, którzy uznają go za świetnego. Tak samo myślę ja. Dzisiaj pokazał to przez swoje 30 minut.

[Onda Cero] Lineker po dzisiejszym meczu napisał, że Benzema miał świetną asystę i że nie rozumie, dlaczego zostawia go pan na ławce. Co pana zdaniem on próbuje osiągnąć tym gadaniem?
Lineker? Nie wiem. On może mieć swoje opinie, często jest w telewizji, więc to jest normalne. Jednak wiesz, gdy mówi, że Benzema jest przeceniany, to jest jak mówiłem wczoraj, nie zgadzam się z tym. Każdy może mieć swoje zdanie, ale gdy ja oglądam Karima, cieszę się. Cieszę się z gry Karima na boisku. Dzisiaj zagrał 30 minut i on zaczął akcję przy golu Marcelo. To była piękna akcja dla tych, którzy lubią futbol. Reszty nie mogę uniknąć. Ja się nie zgadzam, powtarzam to, nic więcej.

[SER; Meana] Cristiano odbierze jutro nagrodę FIFA. W grudniu pewnie odbierze Złotą Piłką. Wyścig na nagrody z Messim trwa. Czy pana zdaniem Cristiano to najlepszy zawodnik swojej generacji?
Tak. Tak, tak, do tego zdecydowanie i on to udowadniał wiele razy. W ważnych meczach to on zawsze tworzy różnicę. Na końcu to jest bardzo zasłużone, co jutro wygra. Wszystko, co wygrał i wygra, jest bardzo zasłużone. Opiera się na pracy. On zawsze pokazuje, że chce być najlepszy i taki jest.

[El Mundo] Mendilibar powiedział, że Inui przyznał, iż nie było na nim karnego. Czy łączy to pan z naciskami na sędziów, jakie pojawiły się wczoraj po meczu Barcelony i ogromnym błędzie przy bramce? Czy pan jest za wprowadzeniem systemu VAR?
To jest nieuniknione. Jednego czy drugiego dnia to będzie na wszystkich stadionach na świecie. Tak, na pewno to pomoże i jest to logiczne. Nie wiem, co będzie za 20 lat, bo mnie już nie będzie, ale to jest nieuniknione.

[MARCA] Zostawił pan na ławce Benzemę i Marcelo. Czy to było zaplanowane? Czy chronił pan ich po krytyce za Tottenham?
To było zaplanowane, ale nie względu na krytykę. Chodzi o to, że po miesiącu przerwy zagrali dwa mecze z rzędu i w trzecim lepiej było dla mnie zdjąć ich z boiska. Dlatego zagrali pół godziny i jestem zadowolony z tego, jak to planujemy. Chodziło o kontuzje. Wy pytacie o wiele rzeczy, ale w ekipie jest też wielu ludzi, którzy myślą o graczach i zespole, o dobrej pracy. Toni Kroos też nie zagrał, bo po tylu meczach opuszczenie jednego nie znaczy dzisiaj wiele, ale może właśnie będzie w dalszej części sezonu.

[El País] Przypomniał pan wczoraj, że Real ma już dwa trofea, że ludzie chyba o tym zapomnieli. Dzisiaj Marcelo na pytanie o problemy z grą odpowiedział, że ludzie zapomnieli, jak trudno gra się w lidze hiszpańskiej. Pan dodatkowo teraz stwierdził, że zawsze szukamy negatywów. Czy was boli krytyka? Czy was bolę te wszystkie opinie?
Nie, bo jak mówię, każdy może mieć swoje zdanie, a my jesteśmy tu od wykonywania naszej pracy. My będziemy starać się grać dobrze na boisku, a trenerzy i sztab za zespołem będą starać się dobrze pracować. A z tym ludmi, którzy gadają, nic nie zrobimy. Moim zdaniem nie pracujemy tak źle. Może być lepiej? Tak, ale nie jest źle. Wygraliśmy już wiele, ci gracze robili to nie tylko ze mną. Oni robią wielkie i dalej triumfują. Dodatkowo robią to w tak piękny sposób, na przykład popatrzmy na mecz z Manchesterem. Wszyscy chcą, żebyśmy grali tak każdego dnia, ale to jest niemożliwe. Niemożliwe. Jednak gdy w grze były trofea, triumfowaliśmy i to w jaki sposób! Pokonaliśmy Manchester i Barcelonę. Będziemy starać się dalej dobrze pracować, a podsumowania tego wszystkiego dokonamy na koniec.

[Radio MARCA] Chcę zapytać o Asensio. Świetnie zaczął sezon, ale wydaje się, że jego forma spadała. Dzisiaj znowu trafił do siatki po praktycznie miesiącu przerwy. Jak ocenia pan jego występ?
Dobrze. Zdobył gola, od początku widziałem go z intensywnością i skupionego na grze, tworzył okazje. Jestem zadowolony. Miał świetny początek sezonu i wydaje się, że dwa tygodnie nie pograł na swoim poziomie, więc należy się martwić. Ja odpowiadam, że nie, że to jest logiczne. Dzisiaj znowu pokazał swoje i dobrą grę.

[L'Équipe/RMC; pytanie po francusku] Benzema wszedł dzisiaj z ławki, zagrał 30 minut, a znowu najwięcej mówi się o nim. Jak pan to tłumaczy? To był zwykły mecz ligowy, wygrany po dobrej grze, a tematem jest Benzema.
Nie da się tego wytłumaczyć. To ważny zawodnik tej ekipy, podobnie jest z Cristiano i zawsze rozmawia się o takich graczach. Zawsze chce się rozmawiać o negatywach u tych zawodników, chodzi pewnie o to. Jednak istnieje przy tym tyle pozytywów i ja chcę rozmawiać o nich. Dzisiaj wszedł na 30 minut i wszyscy mówią o nim, tak jest. Zagrał po prostu dobrze, tyle. Nie da się jednak uniknąć, że więcej będzie się mówić o negatywach niż pozytywach, tak już jest.

[AFP; pytanie po francusku] Dzisiaj wystąpił inny Francuz, Theo. W strefie mieszanej przyznał, że zastanawia się, dla której kadry grać, hiszpańskiej czy francuskiej. Czy on jest gotowy do występów na tym poziomie w seniorskich kadrach na tym poziomie?
Jeśli jest tutaj, to na to zasługuje. Uważam, że zasługuje na dalszy rozwój na tym poziomie i kiedyś na bycie częścią seniorskiej kadry, zobaczymy której. Nie chcę rozmawiać o wyborze, ale widzę, że się rozwija z dnia dzień i dzisiaj zagrał świetnie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!