Menu
Piwwwko / realmadrid.com

Modrić: Gram najlepszą piłkę w swojej karierze

Wywiad z Chorwatem dla mediów UEFA

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Luka Modrić udzielił wywiadu dla oficjalnych mediów UEFA przed wtorkowym starciem Ligi Mistrzów z Tottenhamem. Pomocnik Realu Madryt mówił między innymi o swoim pobycie w Londynie, transferze do Realu Madryt i Zinédinie Zidanie. Przedstawiamy zapis rozmowy z Chorwatem.

Real Madryt zagra z Tottenhamem, twoją byłą drużyną. Jakie masz wspomnienia z tamtych czasów?
Tottenham był moim pierwszym zagranicznym klubem w karierze. Spędziłem tam cztery wspaniałe lata. Kibice zawsze się ze mną świetnie obchodzili i mam tylko dobre wspomnienia. Niestety, nie można grać na White Hart Lane, ale Wembley również jest fantastycznym stadionem i to zaszczyt móc tam grać. Tottenham bardzo się poprawił jako klub. Mocno zainwestował, mają nowy ośrodek treningowy, nowy stadion i stali się drużyną, która walczy o mistrzostwo. Zasługuje na to ze względu na swoją tradycję i kibiców. Życzę im jak najlepiej, oczywiście oprócz dwóch meczów, które z nimi zagramy.

Po tylu latach w Tottenhamie dołączyłeś do Realu Madryt. Jak postrzegasz ten transfer w kwestii przejścia na wyższy poziom?
Po czterech latach w Tottenhamie, gdzie bardzo dojrzałem, potrzebowałem nowych wyzwań, by wskoczyć na wyższy poziom. Real Madryt był dla mnie idealnym klubem i kiedy tylko usłyszałem, że są mną zainteresowani, to nic na świecie bardziej mnie nie interesowało. Transfer pomógł mi wznieść moją karierę na wyższy poziom. Gram najlepszą piłkę w swojej karierze i każdego dnia czuję się świetnie. Gra na Santiago Bernabéu to coś szczególnego. To najpiękniejszy stadion, na jakim grałem. Cieszę się każdą chwilą i mam nadzieję, że będzie to trwało jeszcze przez wiele lat.

Chciałbym zapytać cię o Zidane'a. Jako środkowy pomocnik musiałeś dorastać patrząc na to, co on wyprawia na boisku. Jak to jest pracować z taką legendą jak on?
Kiedy masz Zidane’a, który prowadzi treningi każdego dnia, to jest to coś szczególnego. Cieszymy się tym. To jemu zawdzięczamy sukces, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach. Wniósł spokój i stabilność. Stworzył fantastyczną atmosferę. Sprawił, że wszyscy piłkarze czują się ważni i szczególni. W wielkich klubach trudno jest to osiągnąć, ale on był w stanie to zrobić. Jego charyzma również odgrywa ważną rolę. Cieszymy się, że możemy z nim pracować. Jednoczy się z nami i widać, że zachował cechy, które miał jako piłkarz.

Historia Realu Madryt zapisana jest wokół Pucharów Europy. Od kiedy przyszedłeś, wygrałeś trzy Ligi Mistrzów. Co to dla ciebie oznacza?
Gra w Realu Madryt to coś szczególnego. Jeszcze bardziej szczególne jest wygrywanie tytułów z Realem Madryt. To klub, który zdobył najwięcej pucharów Ligi Mistrzów i z tego jest znany. Jestem zadowolony z wygrania trzech i z tego, że jesteśmy pierwszą drużyną, która wygrała Champions League dwa razy z rzędu. W ostatnich latach wygraliśmy niemal wszystko, co było do wygrania. Musimy wciąż być silni i zdobyć więcej tytułów Ligi Mistrzów w kolejnych latach.

W ostatnich latach stałeś się jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie, kluczową postacią w Realu Madryt. Jak bardzo jesteś dumny z tego, że grasz z „dychą” w takim klubie, jak Real Madryt?
Czuję ogromną dumę, że mogę grać z „dziesiątką” w Realu Madryt. To numer z wielką historią. Mój ulubiony i kiedy otrzymałem szansę noszenia go, to nie miałem wątpliwości. Noszenie ulubionego numeru na plecach to coś szczególnego, zwłaszcza, kiedy grasz w najlepszym klubie świata. Jestem dumny, ale najważniejsze jest to, co każdy robi na boisku, jak gra i ile bramek strzela. Koniec końców to tylko numer, jednak pięknie jest go nosić.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!