Menu
/ MARCA

„Pasja Zidane'a pomoże nam dalej spełniać nasze marzenia”

Tekst Florentino o trenerze Królewskich

Z okazji setnego meczu Zidane'a na ławce Realu Madryt w dzienniku MARCA ukazał się tekst napisany przez Florentino Péreza. Przedstawiamy pełne tłumaczenie tego artykułu.

Historia i legenda Realu Madryt wykuwane były poprzez wyjątkowe osiągnięcia, kibiców zawsze przekazujących wartości tej instytucji oraz wielkie postaci, które powiększały ten herb przez 115 lat naszej historii.

Zinédine Zidane, który jutro dojdzie do granicy 100 meczów w roli trenera naszej drużyny, należy do tej wyjątkowej grupy osób wybranych do bycia naszymi symbolami. Madridismo wskazuje swoje legendy poprzez to, co reprezentują i to, ile znaczą dla Realu Madryt. To decyzja, która wychodzi wyłącznie z serca naszych fanów. I to jest czymś, co zdobywa się dzień po dniu, będąc wiernym określonym wartościom oraz pozostając na wysokości wymagań najbardziej prestiżowego klubu na świecie.

Mam zaszczyt bycia tym, który sprowadził Zinédine'a Zidane'a do klubu jego życia, Realu Madryt, w 2001 roku. Od kiedy zostałem prezesem, byłem przekonany, że Zidane musi się u nas znaleźć. Wiele lat później, kiedy jeszcze pozostawał piłkarzem, ludzie zatrzymywali mnie na ulicy i dziękowali za jego transfer oraz za to, że mogli cieszyć się jego magią i talentem.

Tamten niemożliwy wolej z Glasgow to perfekcyjne wyrażenie tego, w jaki decydujący sposób odmienił on historię Realu Madryt. A teraz, jak w tamtym 2001 roku, miałem też przekonanie, że powinien on zostać trenerem pierwszej ekipy. On wypełnia wszystko to, co prowadziło nas i dalej prowadzi do sukcesu.

Zidane to czysty talent, ale to też praca i poświecenie, to wytrwałość w poszukiwaniu perfekcji, to bycie nienasyconym w swoim głodzie zwycięstw i tytułów. Przy tym zawsze okazuje szacunek i pokorę. Zna klub. Cieszy się nim i żyje nim każdego dnia. To odnośnik nie do wyrównania dla naszych zawodników. On przekazuje esencję Realu Madryt i wciąż zdobywa sympatię kibiców, którzy go kochają.

Jako trener Realu Madryt wygrał już wszystko, podobnie jako zawodnik. Nie minęły nawet 2 lata od jego debiutu, 9 stycznia 2016 roku, a już zdobył dwa Puchary Europy, klubowe mistrzostwo świata, dwa Superpuchary Europy, mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. Jednak jak sam Zidane wie, ten klub zawsze chce więcej. On zna historię i przeznaczenie Realu Madryt, a swoje stanowisko traktują z maksymalną odpowiedzialnością, ale także radością i entuzjazmem.

Zidane ma trudną misję uszczęśliwiania milionów kibiców rozsianych po całym świecie. Muszą oni wiedzieć, że nasza ekipa jest w najlepszych rękach. On przyszedł tu, by zostać z nami na zawsze, a jego pasja do Realu Madryt pomoże nam dalej spełniać nasze marzenia.

Florentino Pérez
Prezes Realu Madryt

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.