Menu
El Jarek / RealMadrid TV, BeIN Sports, Movistar+

Zidane: Możemy być trochę rozczarowani brakiem goli Cristiano

Wypowiedzi trenera z wywiadów telewizyjnych

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane po meczu z Espanyolem udzielił wywiadów telewizjom Movistar+, beIN Sports oraz RealMadrid TV. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów.

– Powiedzmy, że podkreślę dzisiaj po prostu zwycięstwo, bo dzisiaj najważniejsze były trzy punkty. Do tego pierwsza była naprawdę świetna, dobrze weszliśmy w mecz. Lektura drugiej połowy była taka, że zaczęliśmy być trochę zmęczeni. Rozegraliśmy w tym okresie 7 meczów w 20 dni i odczuliśmy to zmęczenie. Ten okres kosztował nas trochę fizycznie. Najgorzej, że wielu piłkarzy nie odpocznie, bo jadą na kadry. Wolałbym mieć ich tutaj, chciałbym, żeby chociaż odpoczęli. Jednak to jest niemożliwe. Dlatego najważniejsze, żeby zrobili swoje, awansowali i wrócili tutaj zdrowi. W tym okresie nie ma szans na odpoczynek, tak po prostu jest.

– Dlaczego Real nie zamknął meczu wcześniej? To jest trudne, gdy grasz z tak zamkniętą ekipą. Musisz mieć wtedy cierpliwość. My tworzyliśmy okazje, ale w tej pierwszej połowie trafiliśmy tylko raz. Tego już nie odmienimy. Wszyscy wiemy, że gdy gramy z bardziej otwartymi zespołami, mamy więcej miejsca. Widać to było na ostatnich wyjazdach, gdzie Sociedadowi i Dortmundowi strzeliliśmy po 3 gole. A u siebie musimy zachowywać cierpliwość. Trzeba podkreślić wagę tego zwycięstwa, bo było dla nas bardzo ważne.

– Czy forma Cristiano odczuwa skutki długiego zawieszenia? Nie, przeciwnie, dzięki temu teraz nie jest zmęczony, bo miał długą przerwę. Możemy być nim trochę rozczarowani, że nie trafił jeszcze w lidze, ale na końcu taki jest futbol. Dzisiaj dał podanie do Isco, było fenomenalne. Asystował dzisiaj Isco, mam nadzieję, że w następnym meczu po prostu będzie odwrotnie.

– Achraf? Jestem z niego bardzo zadowolony. Rozegrał dzisiaj swój pierwszy mecz tutaj i był spektakularny. Biegał do przodu, wracał, bronił… Rozegrał bardzo poważny mecz, grając prosty futbol. Cieszymy się z jego debiutu, bo to ważny dzień w jego życiu. Pokazał wielką osobowość. Myślę, że wszyscy w ekipie cieszą się z jego gry. Ja na niego postawiłem przed sezonem? Tak, ale on to zasługuje.

– Braki w składzie? Zawsze będą kontuzje. Jasne, że gdy brakuje ci 4-5 ważnych zawodników, jest to mocno odczuwalne. Tym bardziej w takim okresie z takim nagromadzeniem meczów. Na końcu dlatego potrzebujemy wszystkich. Jednak dzisiaj na przykład zabrakło Carvajala, a zagrał Achraf i poradził sobie świetnie. Trzeba sobie radzić z tymi, którzy są dostępni. Odzyskamy wielu piłkarzy po przerwie na reprezentacje.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!