/ twitter.com

[VIDEO] Dublet Viníciusa przeciwko Atlético

Świetny mecz młodego Brazylijczyka

Vinícius Júnior coraz odważniej wkracza w świat profesjonalnego futbolu. Niedawo 17-latek strzelił swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce, a dziś poszedł krok dalej i skradł show na Maracanie. Pozyskany za 45 milionów euro Brazylijczyk ustrzelił dublet w spotkaniu z Atlético Goianiense, a Flamengo wygrało 2:0.

Atakujący nie rozpoczął najlepiej meczu, bo już w 10. minucie obejrzał żółtą kartkę, ale z minuty na minuty było już tylko lepiej. Vinícius czarował popisami rodem z futsalu i udowodnił, że potrafi grać obiema nogami, a przy tym jest niezwykle szybki. W 56. minucie otrzymał podanie na dobieg, gdzie wyprzedził obrońcę, a później bramkarza i lewą nogą wpakował piłkę do siatki. Podobnie wyglądała druga bramka, gdzie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, minął go i tym razem prawą nogą ustalił wynik meczu, a sama akcja była niemal kopią tego, co w 1993 roku zrobił Romário przeciwko Urugwajowi. Brazylijczyk przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty.

Vinícius został piłkarzem Realu Madryt w maju tego roku, ale oba kluby uzgodniły jednak wstępnie, że piłkarz zostanie we Flamengo do lipca 2019 roku, choć Los Blancos zastrzegli sobie możliwość wcześniejszego sprowadzenia go do Madrytu. W stolicy Hiszpanii wszyscy bacznie przyglądają się rozwojowi młodego zawodnika, a ten zaczyna dawać już pierwsze dowody, że Królewscy dobrze zainwestowali pieniądze.