REKLAMA
REKLAMA

Di Stefano: Przed nami absolutny klasyk

20 meczów 14 goli 14 zwycięstw 1 remis
REKLAMA
REKLAMA

20 meczów 14 goli 14 zwycięstw 1 remis

Tak wygląda statystyka Alfredo Di Stefano, największej legendy Realu Madryt w meczach przeciwko FC Barcelonie.
Poniżej fragmenty wywiadu udzielonego przez jednego z najlepszych piłkarzy w dziejach futbolu z okazji kolejnych Gran Derby.

- Historia Realu Madryt nierozerwalnie łączy się z klubem z Barcelony, który zawsze był dla nas wielkim rywalem. Tak było, jest i będzie, tak długo jak będzie istniał futbol - mówi Di Stefano - gdy spotykają się te dwa zespoły, meczem przejmują się nie tylko kibice obydwu drużyn, zainteresowanie jest o wiele, wiele większe. Dlatego jest to absolutny, światowy klasyk.

- Mimo, że podczas meczów zawsze walczyliśmy do upadłego, to zarówno przed jak i po spotkaniach zawodnicy obu zespołów darzyli się dużym szacunkiem i sympatią. Staraliśmy się nie myśleć o polityce, która zawsze była mocno akcentowana w kontekście Derbów. Te mecze mobilizowały cały kraj. A że ich poziom sportowy zawsze był wysoki, znaczenie spotkań Real - Barcelona rosło z każdym rokiem.

-To prawda, strzeliłem wiele bramek Barcelonie, odniosłem wiele zwycięstw. Jednak te wszystkie triumfy były zasługą całego zespołu. W dziejach piłki nożnej jeszcze nie zdarzyło się, aby jeden zawodnik sam wygrywał mecz.

-Bez wątpienia w niedzielę czeka nas trudne spotkanie. Nerwy będą ogromne. Barcelona ma dziewięć punktów przewagi i gra naprawdę dobrze. Ale nie można myśleć o konsekwencjach ewentualnego zwycięstwa podczas samego meczu. Trzeba myśleć tylko o tym, co zrobić by po prostu zdobyć 3 punkty. Chciałbym, żeby był to mecz czysty i piękny, żeby liczył się tylko sport bo w tym przypadku to jest najważniejsze.

Ostatnie aktualności

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów

We wtorek i środę rozegrano pierwsze mecze 1/4 finału najważniejszych rozgrywek klubowych Europy

28
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

REKLAMA