[VIDEO] Asysta Viniciusa, zwycięstwo Flamengo

Kolejny występ 16-latka od pierwszej minuty

W drugim meczu ligowym z rzędu Vinicius Júnior wyszedł w pierwszym składzie Flamengo. Tym razem przebywał na murawie aż do 74. minuty i pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa nad Ponte Pretą. W drugiej połowie 16-latek zaliczył asystę przy trafieniu Leandro Damião (na poniższym video od 5:20). Otrzymał on piłkę po prawej stronie pola karnego i idealnym dośrodkowaniem obsłużył napastnika, który nie miał problemów z podwyższeniem wyniku.

Vinicius był aktywny i chętnie próbował dryblować, jednak nie zawsze był skuteczny. Nie można odmówić mu ambicji w grze do przodu, ale tym razem angażował się także w defensywę. Jeszcze przed przerwą został ukarany żółtą kartką za nieudany wślizg i faul. Tym razem trener wystawił go nieco bliżej prawej strony, choć w pewnych fazach meczu częściej można było go zobaczyć na lewej flance. Nie był to idealny mecz utalentowanego Brazylijczyka, zwłaszcza że kwadrans przed końcem poczuł dyskomfort i musiał zejść z boiska. Jak podaje Globo Esporte, zawodnika dopadły skurcze i nie chodzi o żaden poważny uraz.