Leszczu

Bayern coraz bliżej mistrzostwa Niemiec

Ekipa <i>Carletto</i> lepsza od Borussii

Rywal Realu Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Bayern Monachium, wygrał dziś z Borussią Mönchengladbach 1:0. Wyjazdowy mecz nie był łatwy dla podopiecznych Carlo Ancelottiego, ale dzięki świetnej asyście Thiago i bramce Müllera wywieźli z trudnego terenu trzy oczka i zbliżyli się do zdobycia piątego z rzędu mistrzostwa Niemiec.

Przed przerwą reprezentacyjną Bayern Monachium czekało bardzo trudne zadanie. W ostatniej dekadzie wygrali w Mönchengladbach tylko trzy razy. Ostatnie zwycięstwo odnieśli tam w styczniu 2014 roku. Co więcej, w ostatnim czasie gospodarze dzisiejszego meczu grali całkiem nieźle i 10. miejsce w tabeli nie do końca pokazywało rzeczywiste umiejętności zawodników Dietera Heckinga. Carlo Ancelotti zdecydował się na wystawienie mocnej jedenastki. W pierwszym składzie zagrali między innymi Robert Lewandowski, Arjen Robben i Franck Ribéry.

Początek meczu należał do Bawarczyków, ale nie potrafili oni pokonać świetnie dysponowanego Yanna Sommera. Najlepszą szansę w pierwszej części meczu miał Lewandowski. Po uderzeniu Robbena piłka odbiła się od okolic spojenia bramki Gladbach, a strzał głową Polaka w świetnym stylu wybił szwajcarski golkiper gospdoarzy. Bayern wyraźnie dominował, ale musiał uważać na kontrataki Borussii. Bohaterem pierwszej połowy bez dwóch zdań był Sommer, co wiele mówi o przebiegu spotkania.

W drugiej połowie Bayern znów ruszył do ataku i w 63. minucie zdobył bramkę. Kapitalnie zachował się Thiago Alcântara, który wypatrzył wbiegającego na wolne pole Thomasa Müllera. Niemiec nie pomylił się w doskonałej sytuacji i wyprowadził monachijczyków na prowadzenie. Był to jego dopiero drugi gol w tym sezonie ligowym. Bayern nie przestawał atakować, dobre szanse miał Lewandowski, któremu wyraźnie zależało dziś na trafieniu. Polski snajper mógł zachować się lepiej w kilku sytuacjach i stąd prawdopodobnie wynika zdenerwowanie Robbena, który po zmianie wyglądał na mocno sfrustrowanego.

Bayern zwyciężył w trudnym meczu i powiększył przewagę nad drugim RB Lipsk do 13 punktów. Do końca rozgrywek pozostało dziewięć kolejek, ale wydaje się, że nie ma możliwości, by ekipa Carletto wypuściła mistrzostwo z rąk. To na pewno zła wiadomość dla Realu Madryt, ponieważ dzięki temu Bawarczycy będą mogli skupić się na rozgrywkach Ligi Mistrzów, a na mecze ligowe z mocnymi rywalami wprowadzić rotacje.

Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium 0:1 (0:0)
0:1 Müller 63' (asysta: Thiago)

Skład Bayernu: Neuer; Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba; Xabi Alonso (77' Kimmich), Thiago; Robben (85' Renato Sanches), Müller, Ribéry (73' Coman); Lewandowski.