Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Medrán i Czeryszew wrócili do gry

Piłkarze związani z Realem Madryt przebywający poza stolicą Hiszpanii znów w większości nie zaliczą minionego tygodnia do udanych. W dobrej formie jest Eintracht Frankfurt, w którym występują Jesús Vallejo i Omar Mascarell, jednak większość piłkarzy wciąż nie pełni ważnych ról w swoich zespołach. Warto wyróżnić powroty na boisko Álvaro Medrána i Dienisa Czeryszewa, którzy nie zdążyli jednak wpłynąć na wyniki meczów z udziałem Valencii i Villarrealu.

Wypożyczeni

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporting zremisował u siebie z Sevillą 1:1, a były skrzydłowy Castilli wszedł na boisko w drugiej połowie i zaliczył nieco ponad 20 minut. Hiszpan oddał jeden strzał (celny) i był aktywny w defensywie, jednak nie zrobił większego wrażenia z przodu. Wynik był jednak dla jego drużyny bardzo satysfakcjonujący, zwłaszcza że rywal walczył o pozycję lidera.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga poległa z Atlético Madryt na wyjeździe 2:4, jednak obrońca nie rozegrał ani minuty. Wciąż nie wrócił do gry po urazie więzadła przyśrodkowego i nie znalazł się w kadrze meczowej drużyny Juande Ramosa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wróci do gry.

Marcos Llorente (Alavés)
Jego drużyna podejmowała Real Madryt, jednak Marcos nie wystąpił ani minuty w meczu przeciwko klubowi macierzystemu. Deportivo przegrało 1:4 i było widać, że z Llorente w jedenastce radzi sobie dużo lepiej.

Borja Mayoral (Wolfsburg)
W tym tygodniu Wilki grały dwa mecze, ale bilans Hiszpana tylko nieznacznie się powiększył. Pucharowe starcie z Heidenheim spędził na ławce rezerwowych, a w spotkaniu z Bayerem Leverkusen pojawił się na murawie w 87. minucie i znów nie był w stanie zaznaczyć swojej obecności na boisku.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Po raz kolejny zagrał na dobrym poziomie. Nie był już tak skuteczny w wyprowadzeniu piłki, ale na trudnym terenie w Mönchengladbach jego drużyna zachowała czyste konto. Był pewny w powietrzu i ponownie zebrał całkiem niezłe recenzje.
Ocena Kickera: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,0/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Nareszcie wrócił do kadry Villarrealu, jednak ubiegłego weekendu nie zaliczy do udanych. Wszedł na boisko w Eibarze dopiero w 91. minucie, kiedy jego drużyna już przegrywała 1:2 i nie udało mu się odwrócić przebiegu meczu.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Coraz lepiej czuje się w Eintrachcie, gdzie wywalczył sobie pewne miejsce w pierwszym składzie. Gra niemal w każdym meczu od deski do deski, a co najważniejsze – drużyna z nim w składzie notuje całkiem niezłe wyniki, czego potwierdzeniem jest wyjazdowy remis z Borussią Mönchengladbach.
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,2/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Wszedł z ławki w 68. minucie w wyjazdowym starciu z Deportivo La Coruńa, jednak nie pomógł drużynie, która zremisowała na El Riazor 1:1. Dosyć często był przy piłce, zanotował bardzo dobrą skuteczność podań (95,2%) i zaliczył nawet jedno bardzo dobre prostopadłe zagranie do Martína Montoyi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Tytoniem. W kolejnym meczu Medrán będzie mógł liczyć na więcej minut.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Jesé (Paris Saint-Germain)
Hiszpan w dalszym ciągu częściej może poplotkować z Grzegorzem Krychowiakiem na ławce niż pokopać piłkę na boisku poza treningami. Tym razem Unai Emery wpuścił go na murawę w 80. minucie, a jego drużyna wygrała z Lille 1:0 po golu Edisona Cavaniego.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham przegrał na wyjeździe z Evertonem 0:2, ale obrońcy ponownie zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Licznik minut w Premier League zatrzymał się na 173 i od 1 października Arbeloa pozostaje poza grą.