Menu
/ realmadrid.com

Oficjalny komunikat ws. decyzji Komisji Europejskiej

Królewscy będą się odwoływać

Real Madryt zamieścił na swojej stronie internetowej oficjalny komunikat w sprawie dzisiejszej decyzji Komisji Europejskiej. Klub zapowiada odwołanie od decyzji dotyczącej zwrotu miastu ponad 18 milionów euro.

„Wobec informacji przekazanych przez Komisję Europejską w temacie otwartych postępowań w sprawie rzekomej pomocy państwowej kilku hiszpańskim klubom, Real Madryt chce przekazać, co następuje:

1. Co do umowy podpisanej w 2011 roku między naszym klubem a Radą Miasta Madryt, jej zasadniczym celem było to, żeby Rada zrekompensowała, w sposób najbardziej korzystny dla miasta, niemożność, jaka pojawiła się przy przekazaniu działki B-32 w Las Tablas, ponieważ był to teren publiczny. Ten obowiązek Miasta Madryt wynikał z umowy o wykonaniu przekształcenia terenów pod miasteczkiem sportowym podpisanej z Realem Madryt w 1998 roku. Każda inna formuła rekompensaty kosztowałaby państwo praktycznie dwukrotnie więcej niż wycena działki B-32 zapisana w umowie.

2. Metoda wyceny użyta we wspomnianej umowie to jedyna obiektywna metoda, bo jest oparta na wartości katastralnej, która jest prawnie wymagana dla wszystkich organów miejskich. Dlatego używana jest do wszystkich typów transakcji między samorządem miejskim a osobami trzecimi, niezależnie czy to osoby publiczne czy prywatne. Wartość katastralna jest wyliczana przez specjalistów z Ministerstwa Finansów i to ona jest stosowana przez Ministerstwo Administracji z powodu bycia najbardziej obiektywną.

3. Zaskakuje, że Komisja Europejska oparła się przy wydawaniu swojej rezolucji na wycenie wykonanej przez studio architektoniczne z Barcelony, mające ogólnie niewielkie doświadczenie w podobnych wycenach i praktycznie żadne w mieście Madrycie. Real Madryt, pomimo tego, że jedyną obiektywną wartością i przy tym wymaganą prawnie jest wartość katastralna, zaprezentował w postępowaniu wycenę przeprowadzoną przez jedną z najważniejszych światowych firm, Aguirre Newman, w której raporcie podsumowano, że wręcz Real Madryt został niedostatecznie zrekompensowany na ponad 7,5 miliona euro.

Ze wszystkich tych powodów, gdy tylko Real Madryt zapozna się z decyzją, która zostanie mu przekazana, odwoła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z wiarą, że wspomniane wyroki zostaną uchylone.

Przy tym wszystkim Real Madryt, pozostając przy zasadzie rachunkowości dotyczącej ostrożności, ma na swoich rachunkach zabezpieczone wszystkie kwoty, do których zwrotu może być ostatecznie zmuszony”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!