Chorwacja rozbiła San Marino, grali Modrić i Kovačić

Efektowne zwycięstwo <i>Vatreni</i>

W ostatnim sprawdzianie przed EURO Chorwacja mierzyła się z San Marino. W jej barwach od pierwszej minuty grał Luka Modrić, którego w przerwie zmienił partner klubowy, Mateo Kovačić. Vatreni pokonali dużo niżej notowanego rywala aż 10:0, co jest ich najwyższym zwycięstwem w historii.

Od początku meczu gospodarze dominowali w każdym aspekcie i zasłużenie wyszli na prowadzenie. W 20. minucie na strzał lewą nogą zdecydował się Modrić, a piłka po drodze odbiła się od Marko Pjacy i to właśnie pomocnikowi Dinama Zagrzeb zapisano to trafienie. Gracz Królewskich błysnął po raz drugi kilka akcji później. Znakomitym długim podaniem uruchomił Ivana Perišicia, a ten odegrał piłkę do Mandžukić, który bez problemu podwyższył prowadzenie. Napastnik Juventusu skompletował hat-tricka jeszcze w pierwszej połowie, w drugiej jego osiągnięcie powtórzył Nikola Kalinić.

Madridistas spisali się bardzo dobrze. Zwłaszcza należy wyróżnić Lukę Modricia, który wraz z Ivanem Rakiticiem rządził środkiem pola w pierwszej połowie. Miał ogromny udział przy pierwszych dwóch trafieniach. Mimo że Chorwacja grała przeciwko jednej z najsłabszych reprezentacji świata, selekcjoner Ante Čačić już powinien wiedzieć, na kogo postawić w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Vatreni zaczynają turniej 12 czerwca, kiedy w Paryżu zmierzą się z Turcją.

Chorwacja – San Marino 10:0 (6:0)