REKLAMA
REKLAMA

AS opublikował potencjalne notatki sztabu Zidane'a

Dziennik dotarł do materiałów na Klasyk
REKLAMA
REKLAMA

Redakcja Asa opublikowała notatki, które mają pochodzić z Realu Madryt i dotyczą przygotowań na Klasyk. Dziennik twierdzi, że daje im wiarygodność, ale nie pewność. Wiele wskazuje jednak na to, że zapiski należały do ludzi Zidane'a, bo tego typu notatnika używa się w klubie. Gazeta miała zdobyć je na kilka godzin przed meczem. Nie wiadomo z jakiego źródła.

Notatki skupiają się przede wszystkim na naciskaniu na Barcelonę przy wyprowadzaniu piłki i podkreślają wagę wspierania siebie nawzajem. Królewscy mieli zamykać linie podań do środka i blokować Iniestą oraz Rakiticia. Piłka miała częściej trafiać do Busquetsa. To miało wymuszać na rywalach grę bokami, co jest określone jako cel, a tam Carvajal miał przejmować Albę, a Marcelo Alvesa. Pojawia się zapis o zwracaniu uwagi na tworzenie przez Katalończyków przewag 2 na 1 na skrzydłach. Widać, że do Messiego miał wychodzić Ramos, a do Neymara Pepe. Casemiro miał cofać się i pomagać stoperom.

Innym kluczowym założeniem było zachowanie przy powrocie Messiego do środka pola w celu napędzania akcji. Zespół miał wtedy zmieniać krycie i pilnować prostopadłych piłek do Suárez. AS twierdzi, że praktycznie wszystkie te zapiski sprawdziły się w trakcie spotkania.

Zdjęcia wspomnianych notatek możecie znaleźć tutaj.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

REKLAMA