Advertisement
Menu
/ as.com

Rochina: Zawsze podziwiałem Zidane’a

Wywiad z pomocnikiem Granady

Rubén Rochina, zawodnik Granady, udzielił wywiadu dziennikowi AS. Większość pytań dotyczyło oczywiście Realu Madryt. Hiszpan przyznał, że podziwiał Zidane’a w roli zawodnika i dodał, że Granada jest w stanie stawić czoła Królewskim.

Co sądzisz o Realu Madryt Zidane’a?
Zmiana jest widoczna, ewidentna. Nawet sami zawodnicy Realu Madryt mówią, że czują się teraz lepiej, są bardziej zadowoleni, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach.

Jakiego Realu Madryt się spodziewasz?
Oczekujemy drużyny, która od samego początku będzie walczyć o zwycięstwo. Teraz są jeszcze bardziej ofensywni niż wcześniej. Wiemy, że spróbują narzucić swój styl gry, ale my również postaramy się grać po swojemu. Posiadamy odpowiednie umiejętności, żeby stawić im czoła i rozegrać dobry mecz.

Należysz do grona osób, które podziwiają nowego trenera Realu Madryt?
Oczywiście. O Zidanie nie trzeba wiele mówić, niewielu piłkarzy w historii miało taką klasę i styl jak on. Zawsze go podziwiałem.

Co musicie zrobić, żeby dzisiejszego wieczoru pokonać Real Madryt?
Wszyscy powinni być skoncentrowani przez cały mecz. Nie możemy popełniać błędów i musimy być skuteczni. Do tego Real Madryt nie może mieć swojego dnia. Wydaje się łatwe, ale to wszystko musi się wydarzyć jednocześnie, a to jest skomplikowane. My wiemy, o co gramy i mamy świadomość, że będzie bardzo trudno. Jednak nadzieja umiera ostatnia. Postaramy się rywalizować na maksimum. Spróbujemy postawić przed rywalami jak najtrudniejsze zadanie.

Zdajesz sobie sprawę, że twój gol w meczu z Getafe uratował posadę Sandovala?
W takiej chwili nie ma czasu, żeby myśleć o takich rzeczach. Byłem skupiony tylko na zdobyciu trzeciego gola, żeby nam nie uciekły punkty i dzięki Bogu udało się. Myślałem wyłącznie o zwycięstwie w tym meczu, ono było dla nas najważniejsze.

Powtórzenie tego wyczynu z Realem Madryt byłoby marzeniem…
Marzę o zwycięstwie z Realem Madryt, nawet jeśli miałbym nie zdobyć bramki. Oczywiście zawsze fajnie jest strzelić gola, ale najważniejsza jest wygrana drużyny.

Dla zawodnika, który wychował się w szkółce Barcelony, mecz z Realem Madryt jest wyjątkowy, czy tamten etap jest już częścią przeszłości?
Prawda jest taka, że na mnie to nie wpływa. Niezależnie od tego, czy miałbym przeszłość w Barcelonie czy nie, pojedynek z Realem Madryt zawsze jest dla mnie taki sam.

Oglądamy najlepszą wersję Rochiny od czasu przejścia do Granady. Jesteś tego świadomy?
To dla mnie najlepsze chwile, od kiedy trafiłem do klubu. Teraz gram z największą regularnością i na pozycji, która mi odpowiada i na której czuję się dobrze. Staram się maksymalnie pomagać drużynie w osiąganiu celów.

Światła, kamera, akcja… Nadeszła twoja chwila.
To oczywiste, że twoja postawa w meczach z najlepszymi drużynami ma o wiele większy wydźwięk, jednak tu nie chodzi o temat indywidualny, tylko o drużynę. Najbardziej przejmuje mnie teraz wyjście z sytuacji, w której się znajdujemy. Gdy Granadzie będzie wszystko wychodziło, tym lepiej dla wszystkich.

Ciągle sprawy nie układają się tak, jakbyście tego chcieli. Jednego dnia Granada wydaje się wspaniałą drużyną, a innego budzi wątpliwości…
Wydaje mi się, że wyłączając mecz z Eibarem, ostatnio można było zauważyć poprawę w grze, intensywności i nastawieniu. Co prawda nie towarzyszą temu wyniki, ale trzeba myśleć pozytywnie. Chcemy wyjść z tej sytuacji.

Czego się spodziewasz po drugiej części sezonu?
Można zauważyć, że teraz sytuacja w lidze jest bardzo wyrównana. Myślę, że walka będzie zacięta zarówno w czołówce, jak i na dole tabeli. Wiele drużyn uczestniczy w tej walce, a różnice punktowe są małe. My postaramy się jak najszybciej opuścić strefę spadkową. Mamy nadzieję, że w tym sezonie walka o utrzymanie nie będzie dla nas tak trudna, jak w ostatnich latach.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!