Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrana Realu Madryt i remis Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach największych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Aspiryna BBC” – MARCA ogłasza, że wysoka wygrana złagodziła klimat na Bernabéu. Czytamy, że Benzema wyzwolił się dzięki dwóm trafieniom, a Cristiano i Bale odzyskali zmysł bramkowy.

Na górze podsumowanie meczu Valencii z Barceloną z ciekawym określeniem, że Katalończycy „postawili zły krok”: Nietoperze zremisowały spotkanie, które praktycznie już przegrały; Suárez powinien zobaczyć czerwoną kartkę za umyślne nadepnięcie rywala; Urugwajczyk zdobył do tego gola ze spalonego. Na boku: Atleti wygrywa po golach „Gigantów na G”, czyli Griezmanna i Godína, a Oblak zachowuje czyste konto od 553 minut; bokser Nieto został mistrzem Europy. Na dole historia paraolimpijskiego pływaka z Hiszpanii, który nie ma obu rąk, ale próbuje uzyskać prawo jazdy.

AS

„Kojąca goleada” – AS opisuje, że Real rozegrał wielką pierwszą połowę przeciwko słabemu Getafe, a potem zasnął. Błysnęło BBC: dwa gole Benzemy, po jednym Bale'a i Cristiano.

Na górze remis Valencii z Barceloną: dziennik pisze, że Nietoperze odnawiają Ligę i wspomina, że gol Suáreza padł ze spalonego. Poza tym na boku: ligowy terminarz; wygrana Atleti; koszykarski Real pozyskał Senegalczyka Ndoura.

Mundo Deportivo

„Oblężenie bez nagrody” – Mundo Deportivo informuje, że Barcelona stworzyła mnóstwo okazji, ale zabrakło jej skuteczności. Gola zdobył Suárez, a do remisu pięć minut przed końcem doprowadził Mina. Atleti jest już 2 punkty za Blaugraną. Na dole do tego kolejna porażka Chelsea, która jest 3 punkty od strefy spadkowej oraz mocna wygrana hiszpańskich szczypiornistek 31:10 nad Kazachstanem na otwarcie mistrzostw świata.

Sekcja z meczem Królewskich na dole w lewym rogu: „Gniew Bernabéu i bardzo spokojny triumf”.

Sport

„Zabrakło dobicia” – Sport również stwierdza, że Barcelona miała mnóstwo okazji i zasługiwała na wygraną, ale Valencia doprowadziła do remisu w 85. minucie. Tylko jeden gol Suáreza nie oddaje przewagi drużyny Enrique. Na dole wzmianka, że Mourinho jest już tylko trzy punkty od spadku.

Sekcja z meczem Królewskich na dole w lewym rogu: „Okrzyki «Florentino do dymisji» i gole BBC”.