Powrót radosnej gry

Koszykarze pokonali Crvenę Zvezdę (98:71)

Warto było spędzić późny czwartkowy wieczór w Palacio de los Deportes i doświadczyć powrotu drużyny, która w poprzednim sezonie wygrała wszystko. Real Madryt rozegrał znakomity mecz i odniósł pierwsze zwycięstwo w nowej edycji Euroligi. Pokonał Crvenę Zvezdę różnicą dwudziestu siedmiu punktów (98:71) i przywrócił dobre wspomnienia sprzed miesięcy.

Madrytczycy już od początku wyróżniali się na tle zespołu przeciwnego – czuli się na własnym parkiecie bardzo komfortowo i szybko zbudowali solidną przewagę (19:2). Serbska drużyna miała poważne kłopoty z ich intensywną obroną i rzucała z niecodziennie niską skutecznością. Podczas pierwszych dziewięciu minut zdobyła zaledwie dwa punkty, a całą kwartę przegrała szesnastoma (22:6). Gospodarze zostawili ich daleko w tyle.

Choć późna pora rozgrywania meczu mogła odstraszyć kibiców, obecni na hali nie czuli zawodu. Mistrzowie wreszcie zaprezentowali taką grę, jakiej oczekiwano. Świetnie dzielili się piłką, bardzo często rzucali z czystych pozycji i ze spokojem kontrolowali przebieg meczu. Atrakcyjnych akcji nie brakowało już w pierwszej połowie, bowiem przewaga przekroczyła trzydzieści punktów (48:16) i wygrana była niemalże pewna.

Był to jeden z tych meczów, kiedy drużynie wychodzi niemal wszystko. Madryt zupełnie zdominował pojedynek i nie dał gościom żadnych szans. Ważniejsze od wyniku i pokaźnej przewagi jest to, że zawodnicy przez pełne czterdzieści minut angażowali się w obronę i atak w równym, wysokim stopniu. Nawet podczas ostatnich minut, kiedy zwycięstwo było już zagwarantowane, nie odpuścili żadnej piłki. Oby tak dalej!

98 – Real Madryt (22+34+26+16): Llull (11), Fernández (8), Mačiulis (2), Reyes (7), Ayón (16) – Nocioni (5), Dončić (3), Rodríguez (3), Radončić (1), Carroll (19), Thompkins (12), Hernangómez (11).

71 – KK Crvena Zvezda Telekom (6+14+21+30): Gudurić (9), Thompson (4), Mekel (-), Zirbes (15), Nastrić (2) – Rebić (2), Lazić (5), Simanić (10), Tejić (-), Simonović (12), Schortsanitis (3), Jović (9).