W drugiej kolejce piłkarze zrekompensowali kibicom bramkową „suszę” z pierwszej serii gier. W piątek pucharowe aspiracje potwierdził Villarreal, który mimo trudności pokonał Espanyol 3:1, a bohaterami meczu byli Roberto Soldado – gol i dwie asysty – oraz Cédric Bakambu, który wszedł na murawę w 64. minucie i w samej końcówce dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dzień później z fanami na Camp Nou Ligę witała Barcelona, która pokonała Malagę 1:0, ale nie przekonała. Trio Messi-Suárez-Neymar nie zachwyciło, a jedyną bramkę strzelił Vermaelen, którego pozycja w Barelonie umacnia się z meczu na mecz.
Tego samego dnia u siebie grał także Real Madryt, który bez problemu pokonał Real Betis, pokazując przy tym ofensywną i efektowną grę. W niedzielę oglądaliśmy natomiast hit drugiej kolejki La Liga, w którym Sevilla podejmowała Atlético Madryt. Mecz na Ramón Sánchez Pizjuán był szybki i obie drużyny nie bały się atakować, ale wyższość pokazali goście, którzy wygrali 3:0 – najpierw sprytną asystą w pozycji leżącej popisał się Antoine Griezmann, a akcję wykończył Koke, później zaś Gabi uderzył z dystansu, a Beto został zupełnie zmylony przez rykoszet od Grzegorza Krychowiaka. Strzelanie zakończył Jackson Martínez, który popisał się ładnym i mocnym strzałem zza pola karnego.
Valencia podejmowała zaś Deportivo. Kibice na Estadio Mestalla mieli prawo spodziewać się wysokiego zwycięstwa. Nuno Espírito Santo zostawił na ławce Feghouliego, Paco Alcacera , Daniego Parejo czy Enzo Pereza. Gospodarzom brakowało mocy z przodu i nie imponowali skuteczną grą. Galisyjczycy wyszli nawet na prowadzenie, ale po kilku minutach Álvaro Negredo wykorzystał fatalne ustawienie defensywy i wyrównał stan meczu. Zadanie zdobycia trzech punktów w samej końcówce utrudnił Antonio Barragán, który wyleciał za czerwoną kartkę. Ostatecznie mecz skończył się remisem 1:1, a Valencia zaczyna sezon od umocnienia się w środku tabeli.
W trzeciej kolejce czeka nas wyjątkowe starcie – na Vicente Calderón przyjedzie Barcelona, która zmierzy się z Atlético. Na trudny teren w Gijonie udadzą się zawodnicy Valencii, zaś Real Madryt zagra na wyjeździe z Espanyolem.
Wybrane mecze 3. kolejki:
11 września, piątek, 20:30 – Levante vs Sevilla
12 września, sobota, 16:00 – Espanyol vs REAL MADRYT
12 września, sobota, 18:15 – Sporting vs Valencia
12 września, sobota, 20:30 – Atlético vs Barcelona
Atleti i Barça wciąż bez straty punktów
Po drugiej kolejce La Liga
REKLAMA
Komentarze (31)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się