Menu
/ marca.com

Sezon polowań w Valdebebas

Gdzie trafią najlepsi gracze ze szkółki?

Rozpoczął się sezon polowań w Valdebebas. Gniazdo stało się zbyt małe dla zawodników, którzy już zakończyli cykl w Castilli, gotowych do lotu wychowanków, dla których drzwi do pierwszego zespołu są zamknięte. Zidane spróbuje przekonać niektórych z nich do pozostania, ale nie będzie to łatwe zadanie. Kolejny rok gry w Segunda División B nie jest specjalnie kuszącą perspektywą.

Jorge Burgui:
Jego odejście jest niemal pewne. 21-letni pomocnik był prawdopodobnie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w Castilli. Trudno się zatem dziwić, że czeka na niego cała kolejka chętnych. O pozyskanie Burguiego stara się kilka drużyn z Primera División i już w najbliższych dniach możemy poznać zwycięzcę wyścigu po gracza Królewskich. Reprezentantem piłkarza jest Jorge Mendes, którego przedstawiać nie trzeba. Burgui trafił do Realu Madryt trzy lata temu z Diocesano. Jego obecny kontrakt jest ważny jeszcze przez dwa sezony. Blancos najprawdopodobniej będą go chcieli tylko wypożyczyć.

Álvaro Medrán:
Canterano, który był najbliżej pierwszej drużyny w poprzednim sezonie. Był nawet jej częścią, gdy pierwszej kontuzji doznał Luka Modrić. Niestety 7 kwietnia Álvaro również nabawił się poważnej kontuzji i przegapił końcówkę sezonu. W Valdebebas przechodzi rehabilitację razem z Abnerem Felipe. W zimowym okienku transferowym o Medrana pytało wiele zespołów – Getafe, Córdoba, Elche. Interesy Hiszpana reprezentuje Manuel García Quilón, agent między innymi Rafy Beniteza. Istnieje szansa, że Medrán zostanie w Castilli.

Sergio Aguza:
Kapitan Castilli. W szkółce Realu Madryt spędził dwa lata – jeden w trzecim zespole, drugi w Castilli. MARCA informuje, że Sergio w tym sezonie opuści klub. Zainteresowani jego usługami są Espanyol, Getafe, Rayo Vallecano i Eibar.

Derik Osede:
Miniony sezon był dla Derika nieco mniej udany, głównie ze względu na kontuzje. Do szkółki Królewskich trafił w 2002 roku. Teraz dotarł już do końca drogi i prawdopodobnie opuści stolicę Hiszpanii. MARCA donosi, że interesują się nim kluby z Anglii i Niemiec.

Diego Llorente:
Bardzo często dołączał w minionym sezonie do treningów pierwszego zespołu. Zaliczył także w niej debiut. Teraz opuści Castillę, żeby grać w Primera División. Zainteresowanie jego pozyskaniem wyraził już Betis.

Omar Mascarell:
Pomocnik wraca do Valdebebas po udanym pobycie na wypożyczeniu w Derby County. Końcówkę sezonu przegapił z powodu kontuzji. Został mu jeszcze rok kontraktu z Realem Madryt. Priorytetem dla niego jest teraz gra w Primera División. Jeśli w najbliższym czasie nie znajdzie sobie nowej drużyny, najprawdopodobniej poleci z pierwszą drużyną na tournée.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!