Menu
El Jarek / as.com

Pierwsze plany Beniteza

<i>AS</i> o pracy Hiszpana

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

AS przedstawia podstawowy plan Rafy Beniteza po objęciu Realu Madryt. Mają to być najważniejsze punkty pracy i zmartwienia Hiszpana przed nowym sezonem.

Zdobyć szatnię
Rafa Benítez wie, że musi zdobyć zaufanie szatni. Szkoleniowiec rozumie dlaczego piłkarze publicznie wspierali Ancelottiego, ale wierzy, że zawodnicy są gotowi na nowy etap. Benítez spróbuje wytłumaczyć swój projekt, przedstawi dokładne założenia i oczekiwania, a od drużyny poprosi zaangażowania i szacunku wobec decyzji.

Przygotowania budzą niepokój
Dla Beníteza praca fizyczna i taktyczna w czasie letnich przygotowań to podstawa całego sezonu. Hiszpan nigdy nie lubił długich wyjazdów i martwi go, że od 12 lipca do 7 sierpnia Real musi odwiedzić Australię, Chiny i Niemcy. Trener będzie musiał przygotować dokładną rozpiskę treningów drużynowych i indywidualnych, która zagwarantuje zbudowanie odpowiedniej formy. Jak podaje AS, według Paco de Miguela, asystenta Beniteza od przygotowania fizycznego, letnie wyjazdy ograniczają treningi o 17%, a potencjalna siła fizyczna wypracowana w takich okresach różni się o 24% od normalnych przygotowań.

Szybkie zamknięcie transferów
Szkoleniowiec ciągle nie ma wszystkich informacji dotyczących drużyny. Po prezentacji transfery będą jednym z najważniejszych punktów do opracowania. Są przypadki, gdzie nie da się nic zrobić, jak ten Khediry, ale już na przykład sprawę Casillasa Hiszpan chce zbadać na spokojnie. Benítez chciałby wyjechać na przygotowania z kompletną kadrą, ale wie, że będzie o to bardzo trudno.

Przedmeczowe zgrupowania
Wszyscy wiedzą, że piłkarze Królewskich nie za bardzo lubią przedmeczowe zgrupowania i podobne zdanie ma mieć Benítez, chociaż na początku mogą one pomóc w formowaniu ducha nowej drużyny. Ten aspekt będzie mocno zależny od kalendarza.

Rotacje i niespodzianki w składzie
Benítez stosuje wiele rotacji i używa dosłownie całej kadry. W Napoli Hiszpan potrafił zostawiać na ławce największe gwiazdy, ale chodziło tylko i wyłącznie o odpoczynek lub rozwiązania taktyczne. AS stwierdza, że w Madrycie na ławce będzie mógł siadać nawet Cristiano, który po raz kolejny dotarł do końcówki sezonu z widocznym zmęczeniem.

Analiza taktyczna przez programy i krótkie filmiki
Analiza taktyczna to jedna z zalet Beniteza. Hiszpan używa specjalnego programu, który pomaga mu przygotowywać się do kolejnych spotkań. Benítez był jednym z projektantów programu GloballCoach. Szkoleniowiec codziennie analizuje przeciwników, ale także grę swojej drużyny, ale nie każe piłkarzom przez godziny oglądać filmików. Benítez jest zdania, że trenerzy muszą przygotować dokładne, ale też odpowiednio wyselekcjonowane informacje piłkarzom.

Jakie ustawienie?
Napoli grało systemem 4-2-3-1 i chociaż jedynym napastnikiem był Higuaín, to za nim grali Callejón, Hamšík i Mertens, czyli zawodnicy o bardzo ofensywnych profilach. Benítez chce szukać najlepszego ustawienia w czasie przygotowań i jest zdania, że każda drużyna potrzebuje innej taktyki. Na pewno nie należy spodziewać się wiernej kopii 4-3-3 Ancelottiego.

Zmiany w szkółce
Benítez bardzo chciał zmian w szkółce Napoli, ale nie potrafił dogadać się w tej sprawie z prezesem. Hiszpan ma teraz spróbować zmienić organizację cantery Królewskich, gdzie spróbuje wprowadzić swoich zaufanych szkoleniowców. AS twierdzi, że Hiszpana motywuje fakt, iż sam grał i pracował w szkółce. Beniteza mają martwić informacje, że klub planuje rozwiązać między innymi ekipę Realu C.

Zdobycie kibiców i Bernabéu
Hiszpan doskonale zdaje sobie sprawę, że nie był pierwszym wyborem kibiców jako następca Ancelottiego i jednym z jego celów jest zdobycie szacunku i zaufania madridismo. Ma to zrobić pokazując po prostu ciężką pracę i zaangażowanie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!