Menu
/ Cadena SER

Ancelotti: Każdy mecz będzie mieć swoją jedenastkę

Zapis konferencji trenera

Jak ocenia pan ten mecz?
W drugiej połowie rozegraliśmy bardzo kompletne spotkanie i graliśmy bardzo dobrze. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Po meczu Luka łapał się za udo. Ma jakiś problem? Wszystko w porządku?
Nie ma żadnego problemu. Mecz był bardzo intensywny, szczególnie w drugiej połowie i pod koniec niektórzy zawodnicy byli trochę zmęczeni.

Czy jest pan zadowolony z tego, co zobaczył?
Tak, wyjeżdżam zadowolony. Graliśmy dobrze, walczyliśmy, jest dobrze pod względem fizycznym. Jestem zadowolony.

Dlaczego wybrał pan Jamesa? Czy to podstawowy skład na tę chwilę?
Każdy mecz to inna historia ze swoją jedenastką. Uznałem, że James może mieć dobry wkład w grę drużyny, co pokazał w pierwszym meczu po kontuzji i postawiłem na niego. Jednak każdy mecz będzie miał swoją jedenastkę.

Widzieliśmy, że rozmawiał pan po meczu z sędzią. Co mu pan powiedział?
Powiedziałem, że to niesamowite, iż nie odgwizdał karnego, jakiego nie odgwizdał.

W pierwszej połowie Rayo było dużo lepsze, miało przewagę, bo dobrze odcinało od gry ofensywną trójkę. To samo robi Atleti w meczach z wami. Czy planuje pan rozwiązanie tego problemu?
To dwie różne drużyny, bo Rayo tworzy ataki od tyłu, więc postawiliśmy na naciskanie na nich z przodu. W pierwszej połowie to nie wychodziło tak dobrze, ale wychodziło świetnie w drugiej. Jednak to jasne, że musimy zaplanować inną taktykę, bo Atleti nie gra od tyłu, gra wiele długich piłek, żeby skorzystać z zalet swoich napastników, więc ten mecz będzie mieć inną taktykę.

Powiedział pan, że jest zadowolony z meczu drużyny, szczególnie drugiej połowy. Spodziewał się pan, że Rayo spuści z tonu po jakimś czasie?
Myślę, że to my bardziej podnieśliśmy rytm w drugiej połowie niż Rayo swój obniżyło. Drużyna była bardziej zgrana z przodu, lepiej naciskaliśmy, świetnie graliśmy z piłką. To nie wychodziło tak dobrze w pierwszej połowie, kiedy graliśmy ze zbyt dużym pośpiechem przy poszukiwaniu ostatniego podania czy kontry. W drugiej połowie graliśmy z większym spokojem i mieliśmy dużo więcej szans.

Czy Paco Jémez to jeden z najodważniejszych trenerów w dzisiejszym futbolu?
Myślę, że Rayo gra bardzo dobrą piłkę i ma świetne pomysły w ataku. Praca tego trenera jest bardzo dobra, nie tylko dzisiaj, ale od długiego czasu.

Jak czuje się Bale? Co z jego stopą? I czy zdjął pan Benzemę z powodu jakichś problemów fizycznych?
Przebadaliśmy Bale'a rano, wszystko wyszło dobrze, zregenerował stłuczenie i zagrał bez problemu. Co do zmiany Karima, to chciałem wstawić czterech pomocników, żeby bronić z większym spokojem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!