Menu
/ libredirecto.com, marca.com, as.com

Woodgate w Realu Madryt!

Angielskie media zapewniają, że Jonathan Woodgate stał się obrońcą Realu Madryt! "Marca" potwierdza informację wieczorem!

Najpierw wiadomość podały angielskie media, a hiszpańskie potwierdzają (więcej poniżej): Jonathan Woodgate stał się piłkarzem Realu Madryt! Anglik już szykuje się do wyloty do Madrytu, gdzie w piątek ma przejść badania medyczne i podpisać kontrakt na cztery lub pięć lat (długość umowy jeszcze nie zostałą ustalona).
Woodgate w styczniu 2003 roku przeszedł do "Srok" z Leeds United za 15 milionów euro. I pomimo kontuzji (o której poinformowaliśmy wcześniej) stał się kandydatem numer 1 do wzmocnienia linii defensywnej zespołu z Madrytu. Camacho spodobała się nie tylko ostatnia forma piłkarza, ale też jego wiek (24 lata). To zgadza się z koncepcją trenera, żeby budować zespoł na zawodnikach młodych, ale już coś znaczących w futbolu.
Niestety nie jest to piłkarz idealny. Zeszły sezon spędził w dużej mierze na leczeniu kontuzji i w efekcie nie pojechał na finały Euro 2004. No i jeszcze jeden aspekt, całkowicie plamiący honor Anglika. Trzy lata temu jeszcze za czasów gry w Leeds wszczął zamieszki w barze i pobił obcokrajowca razem z Lee Bowyerem, ówczesnym kolegą z klubu. Za to dostał karę określonej liczby godzin pracy społecznej. W gruncie rzeczy to dzięki temu incydentowi stał się sławny nie tylko w Anglii, ale także poza Wyspami. Nie zmienia to faktu, że może dołączyć do dwóch innych rodaków z Madrytu (David Beckham i Michael Owen).
Trzeba dodać, że od czasu gry w Newcastle zagrał w... 28 ligowych meczach (przypominamy, że od stycznia 2003!), w zeszłym sezonie zagrał natomiast w... jedynie 18! To mniej niż połowa wszystkich spotkań rozegranych przez "Sroki" w Premiership! Jak widać warto się zastanowić, czy wydać niemałe przecież pieniądze za piłkarza, który mimo wszystko często schodzi z boiska na noszach... Na potwierdzenie transferu wypada poczekać w mediach hiszpańskich gdyż, jak wiemy, angielskie nie raz już robiły kibicom "kuku" (np. informacja jakoby Van Nistelrooy stał się piłkarzem Realu w połowie lipca).

Wiadomość z ostatniej chwili! : "Marca" i "As" potwierdzają, że Woodgate przyleci do Madrytu, co jest kwestią godzin i podpisze kontrakt z madryckim klubem na cztery lub pięć lat! Ten element jest do uzgodnienia. Już jutro (piątek) Anglik przejdzie badania medyczne w tej samej klinice, co Michael Owen (La Zarzuela)! Już wiadomo, że Królewscy nie przywiążą zbytniej wagi przy tych badaniach na kontuzję, z jaką zmaga się obecnie Woodgate. Kwota transferu wyniesie ostatecznie aż 20 milionów euro!
Zatem do Madrytu nie przyjdą zapewne ani Cannavaro, ani Coloccini. Mało tego to już z pewnością koniec transferów w Realu Madryt w tym sezonie. Szkoda, bo przecież były plany sprowadzenia jeszcze jakiejś alternatywy do środka pomocy, a która z pewnością przydałaby się w drużynie. Zatem parę defensywnych pomocników dalej tworzyć będą Beckham i Helguera. Z kolei środkowymi obrońcami będą z pewością Woodgate i Samuel.
Trzeba podkreślić szybkość, z jaką sfinalizowano transakcję. Camacho ledwie dzisiaj wymienił Woodgate'a w gronie potencjalnych nabytków, a Florentino zadziałał błyskawicznie, jak w przypadku Owena i teraz będziemy mieli w Madrycie pawdziwie angielską kolonię złożoną z trzech piłkarzy. Czy to dobrze, czy źle okaże się w trakcie sezonu. Fakt faktem, że 20 milionów euro to tylko 5 mniej od kwoty, jaką żądało FC Porto za Ricardo Carvalho. Klasę obu zawodników pozostawiam pod ocenę czytelników.
zdjęcie: libredirecto.com

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!