/ as.com

James z największą liczbą minut w kadrze

Ancelotti najczęściej stawia na Kolumbijczyka

James Rodríguez to jedyny zawodnik w kadrze Realu Madryt, który grał w każdym oficjalnym meczu Królewskich w tym sezonie. Kolumbijczyk spędził na murawie 1734 minuty, co jest najlepszym wynikiem w pierwszej drużynie. Tylko dwukrotnie pojawiał się on na boisku, wchodząc z ławki rezerwowych – 21 razy był zaś zawodnikiem pierwszego składu. Jako rezerwowy wszedł na murawę między innymi w meczu o Superpuchar Hiszpanii z Atlético, strzelając bramkę na 1:0. Za drugim razem przyczyna była prosta – Real grał w Sofii z Łudogorcem i Carlo Ancelotti zdecydował się pozwolić kluczowemu piłkarzowi na odpoczynek. Wtedy James zagrał tylko piętnaście minut.

Po wczorajszym meczu z Cornellą James wyprzedził Toniego Kroosa w klasyfikacji piłkarzy pod względem minut spędzonych na boisku. Carlo Ancelotti stawia na dwóch nowych zawodników częściej niż na kogokolwiek innego. Są oni zarazem jedynymi zawodnikami z pola, obok Marcelo i Isco, którzy nie narzekali na żaden uraz od początku sezonu.

Tym, co podoba się Ancelottiemu, jest poświęcenie Kolumbijczyka, o czym sam trener mówił na antenie radia Onda Cero. James przebiegł w Lidze Mistrzów 43,5 kilometra, co jest czwartym wynikiem w drużynie. Dwanaście ostatnich meczów Królewskich zaczynał w pierwszym składzie i jest na bardzo dobrej drodze, by rozegrać w tym sezonie więcej minut niż w dwóch poprzednich – w Monaco (2890 minut) i Porto (2473). James imponuje jednak nie tylko bieganiem – w tym sezonie strzelił już dziewięć bramek i zaliczył tyle samo asyst.