29 października minie dokładnie 20 lat od oficjalnego debiutu Raúla w barwach Realu Madryt. Z tej okazji Wydawnictwo SQN przygotowało premierę biografii piłkarza – pierwszej, która ukaże się na polskim rynku. Książka „Raúl. Sekrety legendy”, opowiadająca o życiu i karierze wieloletniego kapitana Królewskich, trafi do księgarni w całej Polsce 22 października.
20 lat temu w barwach Królewskich zadebiutował wychowanek rozwiązanej drużyny młodzieżowej Atlético Madryt. Jeden z najbardziej przebiegłych napastników w historii piłki nożnej przez 16 sezonów zaaplikował rywalom Realu 323 bramki. Ulises Sánchez-Flor, hiszpański dziennikarz do niedawna związany z „Marcą”, postanowił opisać drogę Raúla od utalentowanego młodzieńca do ikony klubu z Madrytu i reprezentacji Hiszpanii. Wspomnienia piłkarza, jego rodziny, a także tych, którzy mieli zaszczyt spotkać go na swojej drodze – Vincente del Bosque, Fabio Capello, Zinedine’a Zidane’a, Ronaldo, Ikera Casillasa, Roberto Carlosa, Luisa Figo, Davida Beckhama i wielu innych. To wszystko w książce, która odkrywa przed czytelnikami sekrety żywej legendy Królewskich.
Przedsprzedaż z kodem rabatowym specjalnie dla użytkowników RealMadryt.pl
Już od dziś możecie zamówić książkę przedpremierowo z kodem rabatowym pod następującym linkiem: http://www.labotiga.pl/raul.
– kod: RAULBLANCO (rabat -25% ważny do dnia premiery)
– wysyłka 20 października
– książki w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie na LaBotiga.pl. Oficjalna premiera odbędzie się 22 października i wtedy też pojawią się w salonach Empik, księgarniach oraz sklepach internetowych w całej Polsce.
Fragment książki „Raúl. Sekrety legendy”:
W 1988 roku Raúl zaczął wyróżniać się w San Cristóbal de los Ángeles i… grać pod fałszywym nazwiskiem. Musiał sfałszować swoje dane, założyć okulary, żeby spełnić wymagania i zostać zapisanym do drużyny juniorskiej Sancris. Do tego kazał nazywać się Danim. W tamtym czasie obowiązywała umowa o współpracy między wieloma klubami z południowej części stolicy a Atlético Madryt. Wyróżniający się chłopcy mieli otwartą drogę, aby spróbować szczęścia w klubie z Calderón. Tę właśnie drogę obrał Raúl. Obserwowali go skauci Atlético, Realu Madryt i Rayo Vallecano. Jednak to klub, którym wówczas zarządzał Jesús Gil y Gil, wygrał rywalizację o młodego zawodnika.
W swoim pierwszym sezonie w juniorskiej drużynie Atlético (1990/91) Raúl pokazał, że jest niezwykle utalentowany. Strzelił aż 65 goli. Jego zespół zdobył łącznie 308 bramek, tracąc zaledwie jedną. Wkrótce jednak prezydent Jesús Gil y Gil na skutek braku środków finansowych postanowił zrezygnować z drużyn juniorskich i młodzieżowych, a Raúl, jak wielu innych chłopców, został bez klubu. Przez tydzień nie miał gdzie trenować i wtedy właśnie do akcji wkroczyli skauci Królewskich.
Jako 15-latek Raúl dołączył do drużyny Cadete A Realu Madryt. W sezonie 1992/93 na treningach i w meczach był największą atrakcją dla trenerów, rodziców, kibiców i… dzieci, które masowo przychodziły do ośrodka treningowego przy El Paseo de la Castellana. Oglądanie Raúla, jak trenuje, rywalizuje i strzela gole było wielkim spektaklem. Utalentowany chłopak wniósł do juniorskich drużyn Realu Madryt powiew świeżości.
W swoim pierwszym sezonie drużyny Cadete Realu Madryt Raúl strzelił 59 goli. Był w stanie zdobyć 8 bramek w jednym meczu, a jego gra zachwycała. Odtąd trener pierwszego zespołu, Jorge Valdano, nie spuszczał z niego oka.
Tytuł: „Raúl. Sekrety legendy”
Tytuł oryginału: „Raúl. Los secretos de una leyenda”
Autor: Ulises Sánchez-Flor
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: SQN
Okładka: twarda
Data premiery w Polsce: 22 października 2014
Cena okładkowa: 39,90 zł
Zachęcamy do skorzystania z przedsprzedaży już teraz!
Premiera biografii Raúla
„Raúl. Sekrety legendy” już w przedsprzedaży
REKLAMA
Komentarze (46)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się