Menu
/ realmadrid.com, wikipedia.org, własne

Toni Kroos – sylwetka zawodnika

Kim jest najnowszy nabytek Królewskich?

Do Realu Madryt przychodzi jako 24-letni mistrz świata, który był jednym z najlepszych zawodników mundialu w Brazylii. Wiele mediów, a także oficjalni partnerzy FIFA, umieszczali go w najlepszych jedenastkach mistrzostw, które zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Die Nationalelf.

Real Madryt pozyskał zwycięzcę. Poza mistrzostwem świata Toni Kroos w 2014 roku wygrał Bundesligę i Puchar Niemiec, a w grudniu z Bayernem wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Ubiegły sezon zaczął od zdobycia Superpucharu Europy. Na mistrzostwach świata pokazał swoją najlepszą wersję – strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty.

Były pomocnik Bayernu Monachium to już teraz jeden z najważniejszych piłkarzy na świecie. Wciąż jest młody, ale już ma doświadczenie z rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych. Zagrał ponad dwieście spotkań w drużynie z Bawarii i ponad pięćdziesiąt razy wystąpił w barwach Die Nationalelf, stając się jednym z jej najważniejszych punktów. Kroos to lider, który potrafi wyjść z każdej opresji, dzięki swojemu przeglądowi pola, imponującej technice i wielkiej precyzji – także przy stałych fragmentach gry. Może grać zarówno jako środkowy pomocnik, jak i mediapunta operujący tuż za napastnikiem.

Toni Kroos urodził się czwartego stycznia 1990 roku w Greifswald w Niemczech. Pierwsze kroki na boisku piłkarskim stawiał w lokalnym klubie Greifswalder SV. W wieku dwunastu lat przeszedł do szkółki Hansy Rostock, gdzie kontynuował karierę. Pięć lat później stał się zawodnikiem juniorskiej drużyny Bayernu Monachium, gdzie kontynuował karierę do 17 lipca 2014 roku. W zespole z Bawarii zadebiutował w Bundeslidze, mają zaledwie 17 lat i 265 dni.

Kariera Kroosa nie jest niespodzianką. Już jako młodzieżowy reprezentant kraju dał się poznać z wyśmienitej strony. Podczas mistrzostw świata do lat 17 w Korei Południowej Niemcy sięgnęły po brązowy medal, a pomocnik został okrzyknięty najlepszym piłkarzem turnieju. W meczu o trzecie miejsce strzelił gola i zaliczył asystę. Cały mundial zakończył z pięcioma bramkami.

Młody zawodnik nie mógł liczyć na odpowiedni rozwój w Bayernie, dlatego zdecydowano, że zostanie wypożyczony do Bayeru Leverkusen. Tam spędził półtora roku. W ostatnim sezonie przed powrotem do Monachium był już jednym z najlepszych piłkarzy Bundesligi – strzelił dziewięć bramek i zaliczył dwanaście asyst. W lidze niemieckiej w rozegrał 173 mecze i strzelił 23 bramki. W reprezentacji Niemiec 7-krotnie wpisał się na listę strzelców.

Dotychczasowa kariera:
Greifswalder SV (1997–2002)
Hansa Rostock (2002–2006)
Bayern Monachium (2007–2009)
Bayer Leverkusen (2009–2010)
Bayern Monachium (2010–2014)
Real Madryt (2014–)

Sukcesy:
– mistrzostwo świata (2014)
– Liga Mistrzów (2013)
– Klubowe Mistrzostwa Świata (2013)
– Superpuchar Europy (2013)
– mistrzostwo Niemiec (2008, 2013 i 2014)
– Puchar Niemiec (2008, 2013 i 2014)
– Superpuchar Niemiec (2010 i 2012)
– Brązowy medal mistrzostw świata (2010)
– Najlepszy piłkarz mistrzostw świata U-17 (2007)

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!