Menu
/ madridismosubversivo.es

Guti: Ściągnąłbym do Realu Vidala i Falcao

Wywiad z byłym zawodnikiem Królewskich

Nowy etap w roli drugiego trenera w Infantilu A.
Krok po kroku chciałbym robić wszystko tak, jak trener. Teraz będę prowadzić dzieci w wieku 14 lat. Jestem bardzo zadowolony z nowej szansy i z tego, że Real Madryt stawia na mnie, podczas gdy ja muszę uzyskać trzeci poziom uprawnień, abym mógł mieć kompletne uprawnienia i w kolejnym roku ciągle stawiać kroki do przodu w trenerskiej karierze.

Przyszłość w Realu Madryt?
Tutaj pojawia się konflikt, ponieważ bardzo kocham Real Madryt, który dał mi wszystko, ale także Beşiktaş, gdzie również chciałbym pracować. Nie wiem, gdzie wyląduje w przyszłości, jednak na tę chwilę chcę móc pracować w Realu Madryt i kształcenie się w szkółce jest dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Trenerskie wzory.
Wzorem dla każdego Hiszpana jest Guardiola, przez to wszystko co zrobił w Barcelonie, za jego młodość, za poświęcenie się dla klubu i za to, że wszystko tak dobrze mu się ułożyło. Później trochę wzoruję się na wszystkich. Vicente del Bosque za prowadzenie szatni tak, jak on ją prowadzi. Mourinho za jego charakter, który jest wyjątkowy i za to, jak świetnie motywuje swoich zawodników. Nie trzeba skupiać się tylko na jednym. Ostatecznie i tak musisz być sobą i robić wszystko tak, jak to czujesz.

Z Del Bosque Guti prezentował się najlepiej. Jakie masz o nim zdanie?
Bardzo dobre. Przeżyłem sporo czasu pod jego wodzą, nie tylko w pierwszej drużynie, ale także w zespołach młodzieżowych, kiedy on je prowadził. Prawda jest taka, że dał mi bardzo dużo. On jest człowiekiem rozsądnym, który nie robi żadnych szaleństw, robi za to wszystko dla dobra drużyny.

Zabrakło twardej ręki na mundialu?
To był skomplikowany czas w reprezentacji, nie tylko dla Vicente i zawodników, ale dla wszystkich. Byliśmy na etapie, kiedy ważna część zespołu, piłkarze Barcelony, którzy dowodzili grą w środku pola, nie rozegrali dobrego sezonu w swojej drużynie. To odbiło się także na grze Hiszpanii. Del Bosque był pod ścianą. Zabierasz młodych graczy, nie przechodzisz pierwszej rundy i cię wyrzucają. Tak samo z weteranami. To był skomplikowany moment, w którym musiał się zakończyć pewien etap. Teraz mamy nadzieję, że zacznie się następny.

Del Bosque powinien zostać zwolniony?
Nie, myślę, że nie. Vicente jest idealnym kandydatem na to stanowisko. Wykonuje znakomitą pracę, jest człowiekiem, który często spogląda na szkółkę, tak robił już w Realu Madryt. Do tego ma w głowie pomysł na zmianę i świetnych zawodników do dyspozycji, którzy mogą trafić do reprezentacji.

Klęska Hiszpanii na mundialu.
Myślę, że to przez ambicję niektórych zawodników i dlatego, że rozpoczęli od porażki. W pierwszych dwóch meczach nie potrafili odwrócić wyniku. Powoli tonęli w tych spotkaniach, aż stali się Hiszpanią trudną do rozpoznania.

Sytuacja Ikera Casillasa.
Ikera bardzo kocham, wiele z nim przeszedłem i zawsze widziałem, jak się cieszył futbolem i grą na bramce. Na mundialu był dziwny. Widziałem, że nie cieszył się grą, a kiedy czymś się nie cieszysz, wyniki nie są korzystne. Mam nadzieję, że odzyska tę radość i znów stanie się Ikerem, którego wszyscy kochamy, ponieważ gdy położysz na szalę wszystko to, co on nam dał w Realu Madryt i w reprezentacji, byłoby o wiele więcej pozytywnych rzeczy niż negatywnych.

Nie sprostał presji?
Myślę, że są takie chwile w życiu, kiedy chcesz kontynuować, ponieważ czujesz się piłkarzem i sądzisz, że ciągle możesz to robić, jednak później trudno w pełni zapanować nad zmęczoną psychiką. Iker ma już za sobą wiele lat gry w Realu Madryt i reprezentacji na wysokim poziomie, pod ogromną presją. Myślę, że to na każdym zostawiłoby swój ślad. Ja bardzo chciałbym i życzę tego Ikerowi, żeby odzyskał radość z gry w piłkę nożną.

Kiedy ty dotarłeś do takiego momentu, podjąłeś decyzję o odejściu z Realu Madryt. Casillas powinien zrobić to samo?
Polecam mu, żeby zrobił to, z czym będzie się dobrze czuł. Z pewnością to jest chwila, żeby porozmawiać z dziewczyną, pomyśleć o dziecku i podjąć decyzję. On nic nikomu nie musi udowadniać, ponieważ już udowodnił wszystko. Jeśli zostanie w Realu Madryt będziemy niesamowicie dumni, a jeśli nie będzie chciał zostać, ponieważ w innym miejscu będzie szczęśliwszy, niech odejdzie.

Transfery.
Po odejściu Moraty, jeśli do tego dojdzie, będzie potrzebny środkowy napastnik i środkowy pomocnik. Jeśli byłbym odpowiedzialny za transfery w Realu Madryt, moimi głównymi celami na przyszły sezon byliby Arturo Vidal i Falcao. Z tymi dwoma zawodnikami Real Madryt byłby bardziej kompletny i miałby większą szansę na wygranie wszystkiego po znakomitym sezonie. Nie trzeba dokonywać wielu zmian, przyda się tylko kilka wzmocnień.

Wolisz, żeby Luis Suárez trafił do Barcelony?
Tak, wydaje się znakomitym zawodnikiem, jednak w Realu Madryt jego pracę wykonuje Benzema, który potwierdza na mundialu to, co pokazywał przez cały sezon w Realu Madryt. To utalentowany zawodnik, nie klasyczna „dziewiątka”, chociaż potrafi także zdobywać bramki i asystować. Myślę, że dosyć dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Nie sprzedawałbym go i nie sprowadzałbym Luisa Suáreza, ponieważ Real Madryt już ma takiego gracza. Ściągnąłbym innego zawodnika, takiego jak Falcao.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.